Taani rikkaim mees kaotas terrorirünnakus kolm last, nüüd on peres kaks väikest imet

Inna-Katrin Hein
Copy
Anders Povlsen ja ta naine Anne saabumas Taani kroonprints Frederiki 50. juubeli pidustustele Kopenhaagenis 27. mail 2018
Anders Povlsen ja ta naine Anne saabumas Taani kroonprints Frederiki 50. juubeli pidustustele Kopenhaagenis 27. mail 2018 Foto: RITZAU SCANPIX/Reuters/Scanpix

Taani kõige rikkam mees Anders Povlsen ja ta naine Anne Povlsen kaotasid aasta tagasi Sri Lanka terrorirünnakus kolm last.

Islamiterroristid ründasid 2019. aasta lihavõtete ajal pealinnas Colombos

ja veel kolmes Sri Lanka linnas, võttes elu rohkem kui 250 inimeselt, teatab dailymail.co.uk.

Hukkunute seas olid ka Taani kõige rikkama ärimehe kolm last, viiene Alfred, 12-aastane Agnes ja 15-aastane Alma, kes hukkusid Colombo Shangri La hotellis, mis oli Sri Lanka puhkuse ajal pere elukoht.

Nad maeti möödunud aasta mais Århusi kalmistule.

Ainsana jäi Povlseni pere lastest veresaunas ellu 11-aastane tütar Astrid.

Vanemad, 47-aastane isa Anders ja 42-aastane ema Anne ei ole oma suurest kaotusest avalikult rääkinud, küll aga tänasid pärast laste matuseid neid aidanud ja toetanud inimesi.

Üle ühe kuu tagasi tõi Anne ilmale kaksikud tüdrukud, nüüd on peres kolm last.

«11. märtsil sündis kaks väikest imet,» teatas isa sotsiaalmeedias.

Laste sündi tähistati Povlseni perefirma peakontorisja kauplustes Taani lipuga.

Taanlasest vormel-1 piloot Kevin Magnussen rõõmustas sotsiaalmeedias laste sünni üle.

«On täiesti uskumatu, kuidas Anders ja Anne on laste kaotusega toime tulnud. Minu silmis on nad maailma kõige tugevamad inimesed, absurdselt tugevad,» sõnas Magnussen intervjuus.

Anders Povlsen on Magnusseni sponsor.

Anders Povlsen ei ole pärast peretragöödiat äri ja elu vastu huvi kaotanud.

Ta teatas mõni aeg tagasi, et ehitab Taani Brande väikelinna Lääne-Euroopa kõige kõrgema hoone.

Briti meedia teatel plaanib Povlsen rajada Šotimaa mägismaale luksusliku puhkeküla. Povlsenil on Šotimaal palju maad, ta on seal üks suuremaid maaomanikke.

Anders Povlsen on rõvafirma Bestseller pärija ja tegevjuht. Firmale kuuluvad sellised rõivaketid nagu Vero Moda, Only ja Jack&Jones.

Povlsen sattus koroonapandeemia ajal skandaali, kuna ta keeldus märtsis rõivapoodide renti maksmast. Apillis ta siiski tegi seda.

Bestselleri firma on koroonaviirusest tingitud poodide kinniolemise tõttu sattunud raskustess. Rohkem kui 4400 töötajast rohkem kui pool on saadetud sundpuhkusele ning neist 750 koondatakse.

Lisaks perefirmale kuulub Povlsenile ka osa Asos ja Zalando e-poodidest.

Tagasi üles