N, 23.03.2023

Siiri Sõnajalg palub andestust: kõik on toimunud ülima afekti seisundis

Elu24
Siiri Sõnajalg palub andestust: kõik on toimunud ülima afekti seisundis
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Siiri Sõnajalg.
Siiri Sõnajalg. Foto: Raul Vinni/Saarte Hääl

Neljapäeval süstemaatiliste veinivarguste eest tingimisi vangi mõistetud laulja Siiri Sõnajalg palus avalikus Facebooki postituses Eesti rahvalt andestust ning selgitas juhtunu tagamaid.

Avaldame Sõnajala kirja täismahus:

«Armas Eesti rahvas!

Tean, et mind puudutav süüasi ja kohtuotsus on teile kõigile tulnud uskumatu üllatusena, pettumise ja isegi valuga, sest see on puudutanud tuhandete inimeste õrna ja sügavat sisetunnet. Valdava osa oma elust olen gospellauliku ja poetessina ju elanud kõige kaunimate ja õilsamate tõekspidamiste, kõrgeima eetika alusel, koos usu ja lootusega, mis suudab läbistada mitte vaid südameid vaid ka taevaid.

Mida on mul öelda? Vabandusi ma ei otsi. Saan vaid väita, et see kõik on toimunud ülima afekti seisundis, kus teatud draamad, isegi tragöödiad, mille tõttu olen ema ja naisena saanud suure löögi, tekitasid mingi seletamatu ükskõiksuse minu enda isiku suhtes.

Täieliku teadmise juures, mis toimub, ei hoolinud enam millestki, isegi soovisin kogeda sellega kaasnevat valu. Tahtsin veel haiget saada, nüüd siis juba teadlikult.

Mu rahvas, andesta mulle kui suudad. Mina suudan, usun, et kõike heastada on võimalik, et suudan teenida oma rahvast ja ühiskonda parimate võimalike vahenditega, parimal viisil. Näen juba lähitulevikus selleks suuri võimalusi avanemas.

Armastusega, alandlikult teie
Siiri Sõnajalg»

Sel neljapäeval mõistis Harju maakohus 57-aastase Siiri Sõnajala süüdi süstemaatilistes veinivargustes ja karistas teda kuue kuu pikkuse tingimisi vangistusega. Ühtlasi määras kohus talle ühe aasta ja nelja kuu pikkuse katseaja, mille ajal on tal keelatud alkoholi tarvitada.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi varastas Siiri 2019. aastal vähemalt seitsmel korral Kuressaare ja Tallinna toidukauplustest veini. Süüdistuse järgi varastas ta mõnikord ühe pudeli veini, kuid mõnikord korraga ka kaks või kolm ning ühel korral isegi neli pudelit.

Möödunud sügisel Tallinnas Solarise keskuse toidupoes käinud naisterahvas kirjeldas ühismeedias, kuidas nägi üht Sõnajala poevargust pealt. «Proua oli purupurjus, jäi kassa juurde istuma, et helistab ja klaarib asja ära,» kirjutas pealtnägija. Väidetavalt jäi kassapidajal märkamata, kuidas Sõnajalg libistas enne kassat kandekotti viina- ja džinnipudelid.

Kui turvamees kohale jõudis, oli naine juba kadunud. Loe selle kohta pikemalt siit.

Märksõnad
Tagasi üles