L, 10.12.2022
KUUM PIRUKAS ⟩ Miljonite teismeliste «sängi» pugenud Tara Reidi täht kustus, kui mängu tuli alkohol
Tara Reid 2009. aastal. Foto: Scanpix/BuzzFoto.com
Britten Torstenberg
, Reporter-toimetaja
Miljonite teismeliste «sängi» pugenud Tara Reidi täht kustus, kui mängu tuli alkohol
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Hollywoodi näitleja Tara Reid (44) oli kunagi miljonite teismeliste iidol. Tänu noortefilmile «Kuum pirukas» sai temast unistuste naabritüdruk, kellesse poisid armunud olid ja keda tüdrukud kadestasid. Ometigi jäi tema tähelend tippstaaride seltsis lühikeseks. Miks küll nii?

USAst New Jersey osariigist pärit Tara Reid on kaasa teinud mitmes filmis, nagu näiteks «Suur Lebowski», «Linnalegend» ja «Julmad mängud», kuid laiemalt kogus ta tuntust tänu komöödiafilmile «Kuum pirukas».

1999. aasta noortefilmis mängis ta Victoria Lathumi ehk Vicky tegelaskuju, mistõttu sai temast miljonite teismeliste lemmik: noored poisid unistasid, et neil oleks selline tüdruksõber nagu Vicky ja noored tüdrukud unistasid, et nad näed näeksid välja nagu Vicky, kirjutab Nicki Swift.

Kaader filmist «Kuum pirukas».
1999. aasta noortefilmis mängis ta Victoria Lathumi ehk Vicky tegelaskuju, mistõttu sai temast miljonite teismeliste lemmik.
Kaader filmist «Kuum pirukas». 1999. aasta noortefilmis mängis ta Victoria Lathumi ehk Vicky tegelaskuju, mistõttu sai temast miljonite teismeliste lemmik. Foto: imdb.com

Naabritüdrukust sai peoloom

Samal ajal, kui ta Hollywoodis kuulsust ja Kuldvaarika auhindu kogus, pidutses ta ka palju. Peoloom Tara sai ühel hetkel isegi oma reisisarja «Taradise», mis paraku polnud nii edukas, kui loodeti ning sarja tootmine lõpetati pärast esimest hooaega.

2014. aasta rääkis Tara väljaandele TIME aegadest, mil ta veel peoloom oli: «Ma olin üks esimesi. Ma olin enne Paris Hiltonit, Lindsay Lohanit. Ma olen kõige vanem ja mina olin see, kelle nägu ajakirjades müüs. Nad tahavad mind siiani sellisena (peoloomana - toim) kujutada.»

Pidutseda ta tõepoolest oskas, mistõttu järgnesid kõmufotograafid talle peaaegu kõikjale. Ometigi on kõige kurikuulsam foto Tarast klõpsutatud hoopis punasel vaibal ja seda 2004. aastal, mil ta käis Diddy sünnipäevapeol.

Nimelt juhtus Taral punasel vaibal väike õnnetus, kui ta õhtukleidi pael alla libises ning ta rinna paljastas. «Ma lihtsalt ei saa puhkust,» kommenteeris ta hiljem juhtunut. «Tundub, et inimesed ootavadki, et minuga midagi sellist juhtuks.»

Tara Reid 2000. aastal.
Tara Reid 2000. aastal. Foto: Scanpix/MYRIAD PICTURES / Ronald Grant A

Üks halb filmiroll teise järel

Pärast filmi «Kuum pirukas» tegi Tara kaasa järjekordses noortefilmis «Veel üks pidu», mis osutus täielikuks läbikukkumiseks. Sellele järgnesid veel mõned väiksemad rollid, mis pole kuigi muljetavaldavad.

Küll aga tasub märkimist see, et ühel hetkel hakkas Tara «naabritüdruku» rollidele eelistama «peotüdruku» omi. Näiteks tegi ta kaasa filmis «Peoloom Van Wilder» ning «Minu bossi tütar», kehastades ikka ja jälle sama tegelast. Tundub, et siinkohal kunst tõepoolest imiteeris päriselu...

Oma karjääri jooksul on ta ka korduvalt Kuldvaarikatele nomineeritud. 2003. aastal sai ta filmi «Minu bossi tütar» eest lausa kaks Kuldvaarikat. 2005. aastal sai ta järjekordse Kuldvaarika auhinna, seekord filmi «Üksinda pimeduses» eest.

Võib vist öelda, et mingis mõttes päästis Tara Reidi karjääri 2013. aastal alguse saanud «Hainaado» filmiseeria. Naine lõi kaasa kõigis kuues filmis ning need kõik olid küllaltki populaarsed. 

Tara läheb võõrtusravile

2008. aastal üritas Tara oma peolooma imidžist lahti saada ning läks võõrutusravile. Malibus asuv keskus on omamoodi populaarne kuulsuste seas, samast asutusest on abi otsinud ka näiteks Lindsay Lohan ja Britney Spears.

Pärast võõrutusravi rääkis Tara ajakirjale In Touch, et tunneb end uue inimesena. «Mulle ei meeldinud see inimene, kes ma olin. Ma olin kurb ja segaduses.» 

Samuti lükkas ta siis ümber kuuldused, nagu oleks ta sinna saadetud. «Ma otsustasin sinna ise minna. Mina kirjutasin end sisse. See on mu elu üks parimaid otsuseid olnud. Võõrutusravi päästis mu elu.»

Tara Reid 2006. aastal. Pidutseda ta tõepoolest oskas, mistõttu järgnesid kõmufotograafid talle peaaegu kõikjale. 
Tara Reid 2006. aastal. Pidutseda ta tõepoolest oskas, mistõttu järgnesid kõmufotograafid talle peaaegu kõikjale. Foto: Scanpix/mavrixphoto.com

Paraku ei suutnud Tara kaineks jääda. 2013. aastal kajastas kõmuportaal TMZ, kuidas silmanähtavalt purjus Reid klubist lahkub. 

2014. aastal jagas Briti tabloid Daily Mail fotosid sellest, kuidas purupurjus Tara pikali kukkus. Kaks aastat hiljem, 2016. aastal jõi ta end ühes lennujaama baaris nii purju, et jäi lennukist maha. 

2018. aastal avaldas Tara kolleeg Steve Stanulis, et naine on taas kaine: «Tal läheb väga hästi. [...] Ta on väga heas kohas.»

Luhta läinud iluoperatsioonid

2004. aastal käis Tara oma rindu suurendamas, kuid operatsioon läks nihu ning rikkus tema rinnad ära. Sama arst rikkus ära ka staari kõhupiirkonna. «Mul tekkis song, mu naba juures oli suur muhk. Seepärast ei saanud ma bikiine kanda. Ma jäin mitmest tööpakkumisest ilma,» rääkis ta 2007. aastal.

Väidetavalt on Tara lasknud korduvalt ka rasvaimu teha. Kurjad keeled räägivad, et ta on arstid ka oma näo kallale lasknud.

Reidi on aastate jooksul kõmumeedia üldse väga palju kritiseerinud, kord olevat staar liiga paks ja siis jälle liiga peenike. 2008. aastal ilmusid naisest bikiinipildid, kus kritiseeriti Tara iluoperatsioonide järgset keha. «Ma olen juba aastaid meedia sihtmärk olnud,» sõnas ta siis.

«See teeb mulle haiget, aga mida mul teha on? Ma pean lihtsalt edasi liikuma.»

Tara Reid 2016. aastal. Kõmumeedia on Reidi aastate jooksul palju kritiseerinud, kord olevat staar liiga paks ja siis jälle liiga peenike. 
Tara Reid 2016. aastal. Kõmumeedia on Reidi aastate jooksul palju kritiseerinud, kord olevat staar liiga paks ja siis jälle liiga peenike. Foto: Scanpix/PA Images

2014. aastal sai Tara internetirahvalt taas kõva koslepi, kui postitas Instagrami bikiinipildi. Siis leidsid inimesed, et Tara on liiga peenike ja näeb lausa välja nagu anorektik. «Tahate minu peale pahased olla, sest ma peenike olen? Suurepärane, olge siis pahased. Ma olen selline, nagu ma olen,» vastas staar sedapuhku oma kritiseerijatele.

Kus on Tara nüüd?

2018. aastal ilmus «Hainaado» seeria kuues ja ühtlasi ka viimane film, milles Tara samuti kaasa lõi.

2019. aasta seisuga oli tal töös ligi 12 projekti ja kuigi tegemist pole tippfilmidega, on nimekiri märkimisväärne.

Reid on otsustanud nüüd lüüa kaasa hoopis õudusfilmides. «Õudusfilmid on alati lahedad. Kui need on hästi tehtud ja heade näitlejatega, siis pole õudusfilmist paremat asja olemas!» rääkis ta 2018. aastal.

2019. aasta septembris avaldas 44-aastane Tara Instagramis, et on suhtes Nathan Montpetit-Howariga. «Veedan koos oma mehega Cabos toredasti aega,» kirjutas ta siis pildiallkirjaks. 

Samal kuul rääkis ta väljaandele Page Six: «Oleme Nate'iga juba aastaid tuttavaid, aga hakkasime alles hiljuti deitima. Asi on veel väga värske, aga me armastame üksteise seltsis aega veeta.»

Daily Mail kirjutas 2019. aasta mais, et Tara ja Nathan hakkavad kihluma. «Nad on kihlusele väga lähedal. Ma arvan, et see juhtub üsna pea – ta otsib täiuslikku kihlasõrmust,» rääkis paari lähikondlane väljaandele.

Tara Reid 2019. aastal.
Tara Reid 2019. aastal. Foto: Scanpix/Future Image

Taral on seljataga juba kaks «abielu». 2010. aastal deitis Tara Taani ärimehe Michael Lillelundiga ning 2011. aastal kirjutas ajakiri People, et nad abiellusid augustis Kreekas. Lillelund lükkas hiljem need väited ümber.

2011. aastal teatas Reid, ta on abiellunud Bulgaaria finantseerija  Zachary Kehayoviga. Samal aastal hiljem teatas naine aga, et nad polnud tegelikult kunagi seaduslikult abielus.

Märksõnad
Tagasi üles