T, 5.12.2023

Räpist popini: Eesti muusikamaastikku on tabanud tõeline koroonahittide sadu

Elu24
Copy
Merlyn Uusküla.
Merlyn Uusküla. Foto: Konstantin Sednev

Eriolukord on nüüdseks kestnud enam kui kuu aega ja kui mõningate teiste ametite esindajad on saanud ühel või teisel viisil tööd jätkata, siis muusikute elu nii lihtne pole. Paljud neist pole aga jäänud lihtsalt koju istuma, vaid on vaba aega kasutanud hoopis uute lugude treimiseks. 

Kui muusikamaailma üheks populaarseimaks inspiratsiooniallikaks on aegade jooksul olnud armastus, siis viimaste nädalate jooksul on tulnud koroonast ja karantiinist kõnelevaid laule kui Vändrast saelaudu. Pandeemiast on ainest saanud nii räpparite kui ka poplauljate värskeim looming!

15. märtsil tegi otsa lahti räpipunt Tussipeatus looga «Karantiin». Kiirelt Eesti ametlikuks koroonahümniks ristitud singel ütleb läbi mahlakate riimide välja kõik tumedad mõtted, mis kriisiolukorras tulla võivad. «Tualettpaberi, alkoholi ja toidu pitsitav nappus, masu ähvardav vari ja üle pea kasvav peotuju – siit leiab kõike,» tutvustasid muusikud oma koroonasinglit.Jarek Kasar alias Chalice andis välja terve albumi, millelt leiab viiteid eriolukorrale. «On keeruline ja kõhe aeg. Palju on südamel. Plaanid olid esialgu muidugi teistsugused, aga sündis «K r i b u k r a b u»,» teatas Jarek 4. aprillil, et laadis oma seitsmenda kauamängiva SoundCloudi. Plaadil kõlavad näiteks lood «2 M» ja «Distantsija».Samuti on eriolukord pannud voolama popikoon Marco Tasase loomemahlad. 9. aprillil liitus muusikaajalooga «Siivutu viirus». Kuigi juba loo pealkiri paistab olevat otsene viide koroonale, siis loo autorite sõnul peitvat lugu endas siiski sügavamat mõtet...
 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles