Tramberg rääkis Elu24-le, et suhtleb lastega iga päev videokõne kaudu.
«Mõned korrad olen käinud nendega jalutamas, kuid kasutanud kaitsemaski ning hoidnud pikemat vahet. Kaheaastasele on aga raske seletada, miks ta ei või issile sülle tulla. Tunnen, et see on minu jaoks praeguse olukorra juures kõige raskem,» tunnistas mees.
Vaimselt on parameediku jaoks praeguses olukorras kõige suurem väljakutse teadmatus ja alati olemasolev oht ise haigestuda.
Siiski tõdes ta, et õnneks on Tallinna Kiirabi andnud töötajatele kõik vahendid ennast kutsetel nakatumise eest kaitsta. «Kuid taga kuklas on alati väike hirm,» tõdes Tramberg.
Kaitsevahendid tekitavad parameedikutele ka füüsilisi väljakutseid, mida varem polnud. Raskete kutsete ajal, mille hulka kuulub näiteks elustamine, on isikukaitsevahendite kasutamine Trambergi sõnul palav ja ebamugav.
«Arvan, et suveks on kõik meedikud väga saledad tänu kosmonaudi kostüümile, mida kasutame,» muigas mees.
Positiivne on aga see, et Trambergi hinnangul on inimeste teadlikkus viimastel nädalatel koroonaviiruse osas paranenud.
«Korduvalt on olnud uudiseid nakatunud tervishoiutöötajate kohta, mis ehk aitab mõista olukorra tõsidust. Esimest korda on tekkinud olukord, kus abiandjatest on saanud abivajajad,» kirjeldas ta.
Kui Tramberg usub, et inimesed on aru saanud, mis koroonaviirus on ja kuidas see levib, siis paljud ei mõista tema arvates siiski veel, millist ohtu kujutab viirus tervisele.
«Endiselt võib kohata seltskondi, kes eiravad 2+2 reeglit, arvates, et see haigus neid ei puuduta. Loodan, et varsti olukord paraneb ning saame tavapärase elu juurde tagasi pöörduda.»