Eesti Lasterikaste Pere Liidus on praegu üle 1500 pere, kus kasvab neli või enam last. Viis pere jagasid oma lugusid, kuidas nende igapäevane elu eriolukorra ajaks muutus, mida lapsed kõige enam igatsevad ja mis on karantiini positiivsed küljed.
Kuidas suudavad eriolukorras hakkama saada Eesti lasterikkad pered
Kuue lapse ema Merle Aus Jõgevamaalt:
Elame looduskaunis kohas Luual Jõgevamaal. Meie peres kasvab kuus last, neli käib koolis ja kaks lasteaias. Kriisiolukord on muutnud väga palju meie elukorraldust.
Esimene nädal oli väga raske, kuna olime abikaasaga mõlemad tööl. Lapsed pidid harjuma uue korraldusega koolielus, lasteaialastel polnud esimesed nädalad hullud. Nemad said vabalt veel väljas liikuda. Teisel nädalal hakkas lastel koolitöödes tekkima rutiin. Enam nii keeruline polnud.
Nüüd kodus olles on võimalus lastega veel rohkem aega veeta.
Mõlemad abikaasaga jäime ka puhkusele, mis andis veelgi kergust koduses elukorralduses juurde. Lasteaialastel oli raske kohaneda piirangutega. Mänguväljakutele enam minna ei võinud ja nuttu oli siis päris palju. Esimesel keelupäeval sattusime kohe pesamunaga EMOsse huult õmblema. Vennakesed mängisid oma toas ja üks viskas teisele mänguasjaga ja nii juhtuski. Teisel keelupäeval hakkas järgmisel pesamunal ninast verd jooksma. Siis abikaasaga muigasime, et terve kriisiaeg vist saamegi veeta EMO vastuvõtus.
See aeg on meie peret liitnud. Nüüd kodus olles on võimalus lastega veel rohkem aega veeta. Koolitöid tehes saame ka meie teada, mida keegi neist õpib. Hea on võrrelda, mis oli meie ajal ja palju sellest on muutunud.
Kriisiaeg annab ka muus osas palju aega juurde. Tegeleme astelpaju ja mustika kasvatamisega. Iga kevad oli alati ajast puudu ja istandustega pidi tegelema põhitöö kõrvalt, nüüd saame selle teha ära mõistlikul ajal.