E, 29.05.2023

BONDI JÄLGEDES ⟩ Eesti draama «Rain» esilinastus lükkus septembrisse

Spekter
Facebook Twitter
Comments
Janno Jürgensi debüütmängufilm «Rain» räägib loo vennaarmastusest, peaosas Indrek Ojari.
Janno Jürgensi debüütmängufilm «Rain» räägib loo vennaarmastusest, peaosas Indrek Ojari. Foto: Filmikaader

Režissöör Janno Jürgensi 20. märtsil kinodesse jõudma pidanud uue Eesti draama «Rain» filmimeeskond ning Alasti Kino produktsioonifirma võtsid koroonaviiruse leviku tõttu vastu otsuse lükata esilinastuse 18. septembrile. 

«Soovime, et meie film jõuaks kõigi vaatajateni ning nad ei peaks tundma, et kinno tulemine võib kuidagi nende tervisele kahjulik olla. Olles kursis Terviseameti soovitustega ning nähes, mis praegu toimumas on, soovime filmi väljatuleku edasi lükata ohutumasse aega,» kommenteerib otsust produtsent Kristjan Pütsep

Uue Eesti mängufilmi «Rain» režissöör Janno Jürgensi sõnul on linaloo allhoovuseks hirm ja suutmatus end ja oma õrnemaid tundeid väljendada ning sellest tulenevad probleemid.

«Ehkki kõik on pidevas muutumises ning iga järgnev põlv on eelmisest erinev, on iga järgnev põlv ka eelnevale kohutavalt sarnane. Mind huvitavad need erinevused ja sarnasused ja see muutumine,» lisab Jürgens.

Laiemalt räägib «Rain» vennaarmastusest, eneseotsingutest, hoolimisest ja vihkamisest, armumistest ja armastuse purunemisest, mis kõik kokku jutustab sellest, mida tähendab inimeseks olemine.

Filmis mängivad Indrek Ojari, Marcus Borkmann, Rein Oja, Laine Mägi, Ivo Uukkivi, Meelis Rämmeld, Magdalena Poplawska (Poola) jt. Filmi stsenaristid on Anti Naulainen ja Janno Jürgens, operaator on Erik Põllumaa, monteerija Przemyslaw Chruscielewski (Poola), kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Liis Plato, heliloojad Misha Panfilov ja Reinis Sējāns (Läti). Filmi produtsent on Kristjan Pütsep ja selle on tootnud Alasti Kino.

Apollo Kinodes alates 20. märtsist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

 
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles