Märtsi lõpus toimuma pidanud Tallinn Music Week lükkub koroonakriisi tõttu edasi

Elu24
Copy
Foto: TMW pressimaterjal

Uue muusika festival ja muusikatööstuse konverents Tallinn Music Week otsustas 25.–29. märtsil toimuma pidanud festivaliseoses COVID-19 haigust põhjustavast koroonaviirusest tingitud riskidega ja Terviseameti vastavasisulise ettepanekuga edasi lükata.

Lähtudes kiiresti muutuvast epidemioloogilisest olukorrast maailmas ja ka Eestis ning Terviseameti soovitustest otsustas TMW korraldustiim esmaspäeval, 9. märtsil toimunud erakorralisel koosolekul lükata festival edasi augusti lõppu.

Kuigi koroonaviiruse kohapealse laialdase leviku tõenäosus Eestis ei ole kõrge, on TMW kui välisesinejate ja -külalistega ürituse korraldusega seotud mitmed riskifaktorid. Lisaks esinejate, töötajate ja publiku tervise kaitsele mõjutasid otsust erinevate riikide ja lennufirmade kehtestatavate reisipiirangute ettearvamatus käesoleval perioodil, mille tõttu ei pruugi kõigi festivali esinejate ja külaliste saabumine võimalikuks osutuda. 

«Kui veel eelmisel nädalal uskusime, et suudame Terviseameti nõuannetest lähtuvalt festivali ellu viia, on tänaseks olukord muutunud,» lausus TMW juht Helen Sildna. «Usume, et suudame augustis kõigile osalejatele pakkuda paremat ja ka turvalisemat kogemust. TMWi puhul sai otsustavaks eelkõige rahvusvaheliste osalejate hulk. Usume oma tiimiga, et käesoleval perioodil on targem reisimist minimeerida. Olen tohutult uhke ja tänulik nii meie tiimile kui ka partneritele, tänu kelle kiirele tegutsemisele, mõistmisele ja vastutustundlikkusele on võimalik juba täna kinnitada, et festival toimub samas mahus ja kvaliteedis ning esimest korda me ajaloos ka suve lõpus augustis.»

Tallinn Music Weeki uuteks kuupäevadeks on 26.–30. august ning algselt plaanitud ajal leiab Lääne-Harju valla keskuses aset hoopis Eesti publikule suunatud TMW Paldiski Pühapäev.

Kõik TMW festivali ja konverentsi partnerid, programmi kuraatorid ja toimumispaigad on valmis panustama augustis toimuva festivali korraldusse, säilitades festivali mahu ja suures osas ka plaanitud sisu. Kõik märtsiks kinnitatud esinejad on saanud kutse astuda üles augustis ning esinejatele, kellele uued kuupäevad ei sobi, leitakse võrdväärsed asendused. Augustiks on oma esinemise juba kinnitanud festivali nimekamaist välisesinejaist USA rockbänd A Place To Bury Strangers, Vene grupp Shortparis, Ukraina popstaar Luna, Soome artistid Jesse Markin ja Suistamon Sähkö, Saksa nüüdismuusika pianist Kai Schumacher ja Läti indierocki bänd Carnival Youth. Paarikümne praeguseks kinnitanud Eesti artisti seas on Duo RuutI Wear* ExperimentLexsoul DancemachineMannaMart Avi, Mick PedajaModulshteinPuuluupRita Ray, Ruum ja YASMYN

Kuupäevade muutus ei puuduta pühapäeval, 29. märtsil toimuvat Paldiski Pühapäeva Pakri poolsaarel Lääne-Harju valla keskuses. Ürituse raames toimuvad sadamalinnas Paldiskis plaanitud kirikukontserdid, pelmeenilõunad Peetri Tolli Tavernis ja vaatamisväärsuste tuurid.

Eelmüügist ostetud TMW 2020 festivalipassid, konverentsi ja festivali ühispassid ning üksikpiletid kehtivad TMW uutel kuupäevadel augustis. Kontsertide üksikpiletid kehtivad samadel nädalapäevadel samades kontserdikohtades. 

TMW 2020 uuendatud muusikaprogramm ja peamised konverentsi kõnelejad kuulutatakse välja 30. märtsil. Passide ja piletite tagastusi või kontserdiõhtute üksikpiletite vahetusi teiste kontserdiõhtute pileti vastu teostatakse perioodil 1.–12. aprillini. Täpsemad tagastamise ja vahetuse juhtnöörid avalikustatakse 30. märtsil.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles