Hiina firma Penda China teatas, et leiutas «nahkhiirekostüümi», mis peaks kaitsma koroonaviiruse eest ja tapma viirusosakesed.
Hiinlased leiutasid kostüümi, mis peaks tapma koroonaviiruse
Firma asutaja, arhitekt Dayong Sun selgitas, et nad lähtusid kaitsekostüümi loomisel nahkhiirtest ning panid sellesse steriliseerimis- ja kuumustehnoloogia, mis viirusosakesed hävitab, teatab news.com.au.
«Olen varem loonud astronautide kaitsekostüüme, mis neid edukalt kaitsevad karmides kosmilistes tingimustes. Nüüdse «nahkhiirekostüümi» pinnal on ultraviolettkiirguse võrgustik, mis steriliseerib kostüümi kandja ümber asuva keskkonna, takistades viiruse levimist,» selgitas arhitekt.
Kostüüm kannab nime Be A Batman. See koosneb kergest süsinikkiust raamist, mille ümber on PVC-kile, mis ümbritseb kandjat, kes oleks nagu kaitsva mulli sees.
Selle kaitsekostüümi saab seljast võtta ja kokku voltida, kui välisilmaga on vaja suhelda.
See ülikond ei ole õhukindel, kuid kaitseb epideemilise ohu eest nagu medtöötajate kaitseülikonnad.
Uue koroonaviiruse SARS-CoV-2 epideemia algas möödunud aasta detsembris Hiinas Hubei provintsis Wuhanis. Viirus levis kiiresti, olles nüüd rohkem kui 60 riigis.
Viirusest tingitud haiguse COVID-19 tagajärjel on surnud üle 3000 inimese ja haigestunuid on ligi 90 000.
Kõikidel mandritel on surnuid ja nakatunuid, välja arvatud Antarktikas.
Geeniuuringute kohaselt võis koroonaviirus kanduda inimestele soomusloomadelt ehk pangolinidelt. Teise uuringu kohaselt aga hoopis nahkhiirtelt.
Koroonaviirused kuuluvad RNA-viiruste hulka. RNA-viirused on viirused, mille genoomiks on RNA ehk ribonukleiinhape.
Enamiku RNA-viiruste infektsioonitsükkel toimub raku tsütoplasmas, kuid on ka erandeid, näiteks gripiviirus.