Noor Rootsi hokimängija näljutas end peaaegu surnuks

Rootsi hokimängijad. Pildil illustreeriv tähendus.

FOTO: DANIEL ERIKSSON via www.imago-images.de/imago images/Bildbyran/Scanpix

Rootsi jäähokiklubi Leksandi juunioride tiimis mänginud Mattias Höglund rääkis väljaandele Expressen vapustava loo...

Umbes aasta tagasi rääkis treener sel ajal 18-aastasele Höglundile, et ta peaks paar kilo alla võtma, kui tahab kiiremini uisutada. 

«Ei mõelnud alguses selle peale, siis läksime välismaale võistlustele ja hakkasin end kõrvalt vaatama. Mõtlesin, et tõesti võiks paar kilo alla võtta - näeksin ka Instagramis parem välja,» rääkis noor hokimängija.

Otsus võttis aga traagilise pöörde. Noormees kaotas ühe kuuga 30 kilogrammi!

Höglund sai Instagramis positiiviseid kommentaare, kuid samal ajal tegi üha kõvemini trenni ja vähendas toidukoguseid ning jättis isegi söögikordasid vahele.

«Kui Mattiase õde sai vigastada ja sattus nädalateks haiglasse, siis Mattias oli sel ajal üksi kodus,» rääkis Betta Höglund, Mattiase ema. 

Kuid varsti oli ka Mattias haiglas, keegi ei jälginud, kuidas poiss toitub ja kas ta üldse midagi sööb. Höglund kaotas nelja nädalaga 30 kilo ja näljutas end peaaegu surnuks. 

«Hea, et oli jõudu üldse voodist üles tõusta,  duši alla ma minna ei suutnud. Olukord läks nii hulluks, et lõpus ei söönud ma praktiliselt midagi.» Mattias jõudis haiglasse, arstide sõnul jäi surm mõne tunni kaugusele...

Höglund kaalus vaid 38 kilogrammi. Expressen avaldas noormehest ka pildid: