PÕHJUSE LEIAB ALATI ⟩ Poksi raskekaalu tiitlimatšis hävinud Deontay Wilder selgitas lüüasaamise tagamaid

Elu24
Copy
Las Vegases laupäeval toimunud poksi raskekaalu tiitlimatšis pidi Deontay Wilder (põrandal) tunnistama Briti poksija Tyson Fury kindlat üleolekut.
Las Vegases laupäeval toimunud poksi raskekaalu tiitlimatšis pidi Deontay Wilder (põrandal) tunnistama Briti poksija Tyson Fury kindlat üleolekut. Foto: Joe Camporeale/USA Today Sports/SCANPIX

Laupäeval WBC poksi raskekaalu tiitlimatši britile Tyson Furyle kaotanud ameeriklane Deontay Wilder ütles oma viimases intervjuus, et kaotuses oli süüdi tema riietus.

Raskekaalu poksimatšidel on tegemist rohkem kui spordiga, selles on rohkelt sõuelemente. Fury tassiti poksiringi troonil, Wilder kandis musta raudrüüd, maski ja krooni. Wilderi sõnutsi kaalus tema kostüüm kokku üle 18 kilogrammi.

Deontay Wilder sammus ringi mustas raudrüüs.
Deontay Wilder sammus ringi mustas raudrüüs. Foto: STEVE MARCUS/REUTERS/Scanpix

«Matši alguses polnud mul jalgu all, jalad ei liikunud ka kolmandas raundis,» rääkis Wilder. «Fury ei suutnud mu vastu midagi teha, lihtne tõde on selles, et mu matšieelne riietus oli liiga raske,» selgitas lüüasaanud nahkkindamees.

Tyson Fury kanti ringi kui kuningat.
Tyson Fury kanti ringi kui kuningat. Foto: AL BELLO/AFP/Scanpix

«Kui rahvas teab, et teab, et olen võitleja. Tahtsin seda ka ringis tõestada, kuigi mõistsin, et üliraske rõivastus jättis mu esitusele jälje.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles