LÕPUKS OMETI Hittsarja «Sõbrad» staarid ühendavad jõud üheks eriliseks episoodiks!

Elu24
Copy
Hittsarjas «Sõbrad» mängisid peategelasi (vasakult paremale) David Schwimmer, Lisa Kudrow, Matthew Perry, Courteney Cox Arquette, Jennifer Aniston ja Matt LeBlanc kokku 10. hooaega.
Hittsarjas «Sõbrad» mängisid peategelasi (vasakult paremale) David Schwimmer, Lisa Kudrow, Matthew Perry, Courteney Cox Arquette, Jennifer Aniston ja Matt LeBlanc kokku 10. hooaega. Foto: Reed Saxon/AP/Scanpix

Hittsarja «Sõbrad» fännidel on põhjust rõõmustada - armastatud tegelaskujusid kehastanud staarid ühendavad taas oma jõud ning naasevad teleekraanidele üheks eriliseks episoodiks!

Elu24 kirjutas 2019. aasta novembris, et kõik kuus sarjas osalenud näitlejat (Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ja David Schwimmer) on Hollywood Reporter'i teatel nõus osalema ühes eriepisoodis.

Läbirääkimised olid siis alles algusjärgus ja osapooled ei olnud kokkulepet veel saavutatud. Nüüd vahendab aga Variety, et «Sõbrad» taasühinevad ühekordseks eriepisoodiks! 

Kõik kuus näitlejat jagasid uudist ka sotsiaalmeedias tekstiga, mis ütles lühidalt: «see juhtub....». Aniston, Cox, Kudrow, Perry ja Schwimmer postitasid ühtselt ühe sarja promopiltidest, kuid LeBlanc pani naljatades Instagrami pildi hoopis filmi «M.A.S.H.» näitlejatest. 

Hetkel on teada, et eriepisood on mittenäideldud ja seda näeb HBO Max voogedastusteenuses, mis hakkab tööle selle aasta mais. Just siis on Ameerikas koos spetsiaalse eriepisoodiga vaadatavad ka kõik kümme «Sõprade» hooaega.

Viimastel aastatel on armastatud sari tänu voogedastusteenuste saanud endale palju uusi fänne, mistõttu on eriepisood üpris eriline. «Sellest saab hetk, kui sõbrad ja vaatajaskond, kogunevad reaalajas ja usume, et see taasühinemine püüab selle (sarja - toim) vaimu, ühendades vanad ja uued fännid,» ütles HBO Max sisu eest vastutav Kevin Reilly.

«Sõprade» viimane episood läks eetrisse 6. mail 2004. HBO Max teenus on saadaval alates maist, kuid täpset kuupäeva ei ole veel avaldatud. Kuid on täiesti võimalik, et HBO Max on saadaval alates 6. maist, mis tähendab, et «Sõprade» fännid istuvad eriepisoodi ajaks teleka taha täpselt 16 aastat pärast seda, kui viimane episood eetrisse läks.
«Sõprade» viimane episood läks eetrisse 6. mail 2004. HBO Max teenus on saadaval alates maist, kuid täpset kuupäeva ei ole veel avaldatud. Kuid on täiesti võimalik, et HBO Max on saadaval alates 6. maist, mis tähendab, et «Sõprade» fännid istuvad eriepisoodi ajaks teleka taha täpselt 16 aastat pärast seda, kui viimane episood eetrisse läks. Foto: FRED PROUSER/Scanpix

Variety allika sõnul teenib iga «Sõprade» staar eriepisoodi eest 2,5 miljonit dollarit. Episood filmitakse samas stuudios, kus sarja filmiti ja selle staarid rohkem kui 15 aasta tagasi elava publiku ees oma viimase kummarduse tegid.

Sarja loojad Kevin Bright, Marta Kauffman ja David Crane naasevad samuti ning eriepisoodi režissööriks on Ben Winston.

Septembri lõpus möödus 25 aastat sellest, mil lasti lendu «Sõprade» esimene episood. Alates 2015. aasta jaanuarist olid «Sõbrad» vaadatavad Netflixis püsides aastaid vaadatuimate sarjade edetabeli tipus.

Kõik kümme «Sõprade» hooaega olid Netflixis kuni 2019. aasta lõpuni ja hetkel pole Ameerikas võimalik sarja vaadata. HBO, kellele nüüd «Sõprade» näitamisõigused kuuluvad, maksis varem Netflixile sarja näitamise eest aastatasu, milleks oli 85 miljonit dollarit.

Tagasi üles