FOTOD Vaata, kes käisid «Sipsiku» esilinastuse järelpeol jalga keerutamas (1)

Spekter
Copy

Kolmapäeval, 19. veebruaril esilinastus Eno Raua raamatu põhjal valminud uus kodumaine täispikk joonisfilm «Sipsik». Pärast kinoseanssi koguneti uuesti kokku juba kohvikus, kus peeti maha pisike pidu ning jagati mõnusas meeleolus filmimuljeid.

VAATA KA: SUUR GALERII 〉 «Sipsiku» esilinastusele kogunes vahvalt kirev ja lustakas seltskond

Eesti lastekirjanduse üks armastatumaid kangelasi, kaltsunukk Sipsik, sai päris oma filmi, mis on täis muusikat, seiklusi ja tõelisi tundeid. See on lugu väga erilisest ja üliarmsast elusast nukust ning õe ja venna armastusest, mis peab vastu ka kõige suurematele katsumustele. Eno Raua ja Edgar Valteri loodud vahva raamatutegelane, kellega tänaste laste emad-isad on suureks kasvanud, sümboliseerib lapsele omast siirust, uudishimu maailma vastu, vallatut meelt, kõikevõitvat sõprust ja universaalset armastust.

Anu (Elo Mirt Oja) saab 6-aastaseks ja tunneb elust rõõmu – tal on suur vend Mart, kes on tema parim sõber ning kellega koos on imetore mängida. Armastusest oma väikese õe vastu on Mart õmmelnud Anule sünnipäevaks kaltsunuku. Paraku saab nende idüll läbi, kui saabub 1. september ja Mart läheb jälle kooli. Anu peab nüüd oma päevi ilma vennata veetma. Samuti on Mardile tekkinud uued sõbrad ja õe jaoks jääb aina vähem aega. Ühel hetkel, kui Anu tunneb end eriti üksiku ja õnnetuna, ärkab kaltsunukk Sipsik (Ott Sepp) nagu võluväel ellu. Vähemalt Anule tundub nii.

Nüüd on Anul silmi ainult Sipsiku jaoks. Nukuga koosveedetud tegemised haaravad tüdruku kogu tähelepanu ning kõrvale jäävad nii Mart kui ka ema ja isa. Pereliikmete muret Anu pärast märkab Sipsik, kes püüab õde-venda kokku viia. Ta mõtleb välja seikluse, mis peaks lapsi ühendama. Paraku tekib sellest vaid uus tüli. Nüüd peab Sipsik ennast tekkinud olukorras peasüüdlaseks ning teeb raske otsuse – ta läheb nende juurest ära, et tüdruk taas perekonnaga liita. Sipsiku kadumine murrab aga Anu südame.

Kui Mart avastab, et tema väike õde on valmis oma nuku leidmiseks tulest ja veest läbi minema, otsustab ta kõiki reegleid eirates Anu aidata. Koos asuvad õde ja vend Sipsikut otsima. Nii lapsed kui ka Sipsik satuvad ses suures seikluses mitmesse keerulisse olukorda ning kohtuvad igasugu isevärki tegelastega. 

Eno Raua legendaarse lasteraamatu alusel kirjutasid stsenaariumi Karsten Kiilerich ja Aina Järvine, dialoogide autor on Mihkel Raud ning produtsendid Kristel Tõldsepp ja Anders Mastrup. Heliloojad ja filmilaulude autorid on Ewert Sundja ja Liina Sumera.

Sipsiku toob suurele ekraanile mõned aastad tagasi animafilmiga «Suur maalritöö» palju publiku tähelepanu ja avalikkuse kiitust pälvinud rahvusvaheliselt tegutsev Eesti animastuudio A Film.

Eesti vaatajate jaoks annavad peategelastele oma hääle Ott Sepp (Sipsik), Elo Mirt Oja (Anu), Hugo Malmsten (Mart), Hilje Murel (ema), Ago Anderson (isa), Helene Vannari (vanaema). Kõrvalosades teevad kaasa Eliise Mööl (Kaara), Tobias Turk (Mattias), Merle Palmiste (Kuu), Nikolai Bentsler (taksojuht), Merle Palmiste (naine taksos), Piret Krumm (Kristel Amelia), Jan Uuspõld (rotipoiss), Piret Krumm (rotitüdruk), Hilje Murel (rotiema), Ago Anderson (rotiisa), Ralf Samuel Arulepp (väike poiss), Elisabet Reinsalu (Siutsu), Peeter Oja (Mõmmi).

«Sipsik» jõuab Apollo Kinodesse 21. veebruaril 2020.

Märksõnad

Tagasi üles