GALERII ⟩ Tallinna lennujaamas vedeleb pooleldi lammutatud lennuk, mille päritolu kohta omanik vaikib

Hetlin Villak-Niinepuu
Copy

Tallinna lennujaamas võib teiste lennumasinate hulgas näha ühte, mis pilti kuidagi ei sobitu - lennuk on pooleldi lammutatud ning näeb välja hunniku vanarauana. Kelle oma räsitud tiivuline on ja miks see seal vedeleb?

AS-i Tallinna Lennujaam kommunikatsioonijuht Margot Holts vastas Elu24-le, et selliseid lennukeid leidub Tallinna lennujaamas aeg-ajalt ikka, sest need on sinna hooldusesse toodud. 

«Tegemist on Magnetic MRO projektiga, Tallinna Lennujaam pakub vaid pinda, kus lennukit hoitakse,» täpsustas lennujaama kommunikatsioonispetsialist Jane Gridassov.

Elu24 küsis kommentaari ka Magnetic MRO käes. «Magnetic MRO ei soovi antud teemat kommenteerida,» vastas Magnetic MRO logistikajuht Kaarle Karp. 

Lennuk Magnetic MRO-le ei kuulu, vaid kuulub ettevõtte kliendile. 

Magnetic MRO AS on kommertslennukite täisteenust pakkuv ettevõte, mis on litsentseeritud Euroopa lennundusohutusameti ja USA riikliku lennundusameti poolt. Ettevõtte peakontor asub Eestis.

Tallinna lennuväljal asuvates angaarides hooldab firma Boeing 737 ja Airbus 320 tüüpi lennukeid ja tegeleb lennukite värvimisega. Eraldi teenusena pakutakse lennukite hoolduse alast oskusteavet ja liinihooldusteenust ehk lennukite kiirhooldust välismaa lennujaamades.

2018. aasta jaanuaris müüs Magnetic MRO senine omanik, investeerimisfirma BaltCap koos väikeinvestoriga 100 protsenti osalusest Hiina ettevõttele Guangzhou Hangxin Aviation Technology (Hangxin), millest sai Hiina ajaloo suurim investeering Eestisse.

Ettevõtte 2017. aasta müügitulu ületas 90 miljonit eurot, millest puhaskasum oli ligi 4 miljonit eurot. Ettevõtte erinevates üksustes töötab kokku üle 400 inimese.

2017. aastal pälvis Magnetic MRO AS Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antud Aasta Ettevõtte ja Aasta Eksportööri tiitli.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles