Kolm pereliiget matnud ja musta masendusse langenud naine otsustas vangiga kirjavahetust pidama hakata. Naise sõnul oli see tema elu parim otsus, sest ta on nüüd vangiga kihlatud ja nimetab kurjategijat lausa oma elupäästjaks.
Elus pettunud naine leidis vanglaseinte vahelt suure armastuse
New Yorgist pärit 30-aastane Laura Belmer tunnistas, et tundis end täiesti üksi ja kaalus isegi endalt elu võtmist pärast seda, kui oli viie aasta jooksul matnud ema, isa ja õe, kuid 2018. aasta detsembris võttis naise elu ootamatu pöörde, vahendas Mirror.
Nimelt soovitas Belmeri parim sõber tal hakata pidama kirjavahetust New Yorgi osariigi vanglas istuva Stepheniga.
Staten Islandil elav Belmer, kes ei soovi paljastada, mille eest Stepheni vanglas on, rääkis, et tema sõbra sõnul tundis ka vangis istuv Stephen end üksikuna.
«Mu sõber arvas, et võiksime üksteist aidata. Ta arvas, et temaga sõpruse loomine võib aidata mul depressioonist jagu saada,» kirjeldas Belmer.
Belmer kirjutas esimese kirja 29-aastasele Stephenile 2018. aasta detsembris.
Belmer saatis mehele eneseabiraamatutest võetud küsimusi ja nii nad siis vastasid mõlemad samadele küsimustele ning õppisid üksteist tundma.
Kirjavahetuse arenedes puhkes õitsele ka ootamatu romanss.
«Nende kirjade saamine oli ainus, mis mind elus hoidis,» tunnistas Belmer.
«Tundsin, et mul pole kedagi ... ja kõik minu ümber olnud inimesed tundsid end minu pärast kehvasti. Tema oli aga minuga aus,» lisas naine.
Belmer tunnistas, et ootab alati postiljoni saabumist, kes toob talle järjekordse kirja Stephenilt. Kogu kirjavahetust on naine ka alles hoidnud.
«Mul on praegu kahe kiirköitja jagu meie ühist kirjavahetust. Ma arvan, et kirju on kokku vähemalt sada,» ütles naine ja tunnistas, et paljud kirjad on vähemalt kuus lehekülge pikad.
Paar kihlus eelmise aasta juunis ja detsembris lasi Belmer oma käele tätoveerida «L&S forever».
Neli kuud pärast kihlumist tekkis paaril võimalus hakata elektroonilist kirjavahetust pidama.
«Sa oled minu naine, kes suudab kõik toimima panna,» kirjutas Stephen Laurale esimeses kirjas.
Mees kirjeldas ka oma ootusärevust ja palus Belmeril olla tugev, sest lõpuks saavad nad koos õnnelikuks.
«Oled igavesti mu kuninganna ja mina jään igavesti su kuningaks. Ma armastan sind kogu hingest – kõige ilusam naine, keda mu silmad iial näinud on,» lisas mees oma esimeses e-kirjas.
Belmer käib mehel külas peaaegu igal nädalavahetusel ja tal tuleb vanglasse jõudmiseks sõita kokku kuus tundi.
Enamasti lahkub naine kodust keskööl, et jõuda vangla ukse juurde kell kuus hommikul ja olla esimene külastaja rivis.
«Olen tema pärast lumetormis seisnud,» tunnistas Belmer, kellel pole autot, nii et Stephen annab iga kord naisele auto rentimiseks raha.
Vanglasse pääseb naine tavaliselt alles kell kaheksa hommikul ja oma kallimaga saab ta koos olla tavaliselt kuus tundi. Seejärel sõidab naine taas koju.
«Me võime küll käest kinni hoida, aga vanglaametnikud lubavad meil mõnikord ka suudelda. Peame istuma üksteise vastas, aga kui ma lähen külastusele koos tema emaga, siis võin ka tema kõrvale istuda,» rääkis Belmer.
Nendel päevadel, kui naine ei saa vanglasse külla minna, räägib paar omavahel vähemalt pool tundi telefonis. Paar on teinud vanglas ka mitu ühist fotot ning iga pildi eest on nad pidanud kaks dollarit maksma.
Seinad, mille tasutal paar poseerib, on teiste vangide maalitud ning seal saavad kõik soovijad pilte teha.
«Ta andis mulle uue pere. Nii tema ema, vanaema kui ka õde on minu vastu nii lahked ja nad suhtlevad minuga iga päev,» lausus Belmer.
Naise sõnul ei mõelnud ta enne laste saamisele ega perele, kuid nüüd on paar otsustanud, et neist saavad tulevikus lapsevanemad.
«See tundub nii õige. Ma olen nii tänulik. Mind ei pruugiks siin täna olla, kui ei oleks teda,» tunnistas Belmer.
Naine loodab, et oma ebahariliku armastusloo jagamine inspireerib ka teisi raskeid aegu läbi elavaid inimesi.
«Ma tahan, et inimesed suhtuksid teistesse eelarvamusteta ja armuksid,» sõnas naine.
Stephen vabaneb vanglast hiljemalt 2023. aastal, kui ta varem tingimisi vabaks ei saa.