K, 7.06.2023

Karm viga: karantiinis kruiisilaeva reisijatel lubati lahkuda, kuid üks oli juba nakatunud

Inna-Katrin Hein
Facebook Twitter
Comments
Kruiisilaev MS Westerdam Kambodžas Sihanoukville'is
Kruiisilaev MS Westerdam Kambodžas Sihanoukville'is Foto: TANG CHHIN SOTHY/AFP/Scanpix

Kambodža võimud andsid 13. veebruaril Shianoukville’is karantiinis oleva kruiisilaeva MS Westerdam osale reisijaist õiguse lahkuda, kuid hiljem selgus, et ühel reisijal, USA kodakondsusega 83-aastasel naisel on uus koroonaviirus COVID-19.

Westerdami pardal olnud reisijatest ligi 200 läksid koju Malaisia ja Tai kaudu ning neil ei olnud uue koroonaviiruse sümptomeid. See naine läks ka Malaisia kaudu, kus tal tekkisid terviseprobleemid ning kohalikud võimud tegid talle koroonaviiruse testi, mis oli positiivne. Naise abikaasale tehti samuti koroonaviiruse test, kuid see oli negatiivne, teatab reuters.com. 

Kruiisifirma Holland America Line esindajad otsivad MS Westerdami pardal olnud ja lahkunud inimesi, sest nad võisid haigestunud naisega kokku puutuda ja nakkuse saada.  

Reisijad lahkumas kruiisilaevalt MS Westerdam, mis oli karantiinis Kambodžas Sihanoukville'is.
Reisijad lahkumas kruiisilaevalt MS Westerdam, mis oli karantiinis Kambodžas Sihanoukville'is. Foto: Heng Sinith/AP/Scanpix

Malaisia võimude sõnul oli MS Westerdami 145 reisijat seal hotellides ja 137 neist on lahkunud koju. Enamik neist puutus nakatunud naisega kokku.

Kui Westerdam kruiisi alustas, siis oli selle pardal 1455 reisijat ja 802 meeskonnaliiget. Laev oli kaks nädalat merel, kuid siis hakati kahtlustama, et ka selle laeva pardal on uude koroonaviirusesse nakatunuid, kuigi algsed testid seda ei näidanud. Jaapan, Taiwan, Guam, Filipiinid ja Tai ei lubanud kruiisilaeva oma sadamatesse.

Reisijad lahkumas kruiisilaevalt MS Westerdam, mis oli karantiinis Kambodžas Sihanoukville'is.
Reisijad lahkumas kruiisilaevalt MS Westerdam, mis oli karantiinis Kambodžas Sihanoukville'is. Foto: Heng Sinith/AP/Scanpix

Holland America Line'i teatel on Shianoukville’is MS Westerdami pardal veel vähemalt 236 reisijat ja 747 meeskonnaliiget, kes ei ole veel lahkunud.

Mitusada MS Westerdami reisijat on Kambodža hotellides ja neile tehti uue koroonaviiruse test 17. veebruaril.

Laeva pardal oli ka USA ämmaemand Holley Rauen, kes elab ja töötab Floridas Fort Myersis. Rauen sõnas Reutersi ajakirjanikele, et kõik selle laeva pardal olnud on närvis, kuna nende koroonaviiruse test võib positiivseks osutuda.

Veel ei ole teada, kuidas eakas ameeriklanna koroonaviiruse nakkuse sai, kuid talle Malaisias tehtud test oli positiivne pärast seda, kui ta oli kaks nädalat olnud MS Westerdamil, mis lahkus 1. veebruaril Hongkongist.

Kambodža võimude teatel ei ole seni ühelgi Westerdami pardal olnud reisijal, peale ühe ameeriklanna, koroonaviirust leitud, kuid test tuleb teha ka neile reisijatele, kes on juba koju jõudnud.

Neid inimesi otsitakse ja nende asukohariigi meditsiinitöötajad teevad neile uue koroonaviiruse testi.

Kruiisifirma Holland America Line teatas, et nad teevad koroonaviirusse nakatunute väljaselgitamiseks koostööd Kambodža ja Malaisia esindajate ning USA haigustekontrolli keskuse ning Maailma Terviseorganisatsiooniga (WHO).

Kruiisilaev Diamond Princess on alates 3. veebruarist Jaapanis Yokohama sadamas koroonaviiruse tõttu karantiinis.
Kruiisilaev Diamond Princess on alates 3. veebruarist Jaapanis Yokohama sadamas koroonaviiruse tõttu karantiinis. Foto: BEHROUZ MEHRI/AFP/Scanpix

Jaapanis Yokohamas on alates 3. veebruarist karantiinis umbes 3700 inimesega kruiisilaev Diamond Princess, mille pardal on uus koroonaviirus diagnoositud 355 inimesel. See on suurim hulk inimesi väljaspool Hiinat, kust uus koroonaviirus 2019. aasta detsembris levima hakkas.

Kruiisilaev Diamond Princess on alates 3. veebruarist Jaapanis Yokohamas uue koroonaviiruse tõttu karantiinis.
Kruiisilaev Diamond Princess on alates 3. veebruarist Jaapanis Yokohamas uue koroonaviiruse tõttu karantiinis. Foto: Jun Hirata/AP/Scanpix

Praegustel andmetel on Hiinas Hubei provintsis Wuhanis alguse saanud uue koroonaviiruse tagajärjel surnud ligi 1900 inimest ning nakatunuid on üle 72 000. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles