RETROVIDEO ⟩ Rikkurproua Ella Salmon annab nõu, millise Eesti rahvaravitseja jutule maksab minna

Spekter
Copy

1. aprillil tähistab näitlejanna Ita Ever 89. sünnipäeva ning saab sel puhul produtsent Toomas Kirsilt sünnipäevaks mängufilmi «Salmonid. 25 aastat hiljem», mis jätkab samanimelise legendaarse seriaali tegevust. Meenuta kirevat stseeni omaaegsest sarjast Eesti rikkaimast perekonnast!

Klipis arutlevad Salmonite matroon Ella (Ita Ever) ja tema tütar Sirje (Kersti Kreismann) selle üle, millise tuntud ravitseja jutule oleks kõige mõistlikum minna ning millise transpordiga. Kuigi seriaal pole tervikkujul säilinud ega jõua eetrisse enam kunagi, siis õnneks on säilinud üksikud jupid sellest 90ndate elu ja rikkusunelmaid kajastanud seriaalist, millest käis omal ajal läbi mitmeid tuntud nägusid, teiste seas ka tänaseks siitilmast lahkunud Vigala Sass.

«Salmonid. 25 aastat hiljem»
«Salmonid. 25 aastat hiljem» Foto: Kartulid ja apelsinid

Seriaalist tuntud Eesti nn esiperekond kummardas alati üksnes rahajumalat, kes nende vastu alati liigagi helde oli. Salmonitel oli raha, võimu, laia joont ja stiili. 

25 aastat hiljem on perekond Salmonid Eestit valitsenud viimased veerand sajandit, nii kaudselt kui ka otseselt. Rikkusest on saanud jõukus ja saavutustest võim. Dünastia on isegi põlvkonna võrra laienenud, ent Salmonid on sisimas jäänud selleks, kes nad olid ning iha veelgi enama järele pole kustunud. Perepea Ella Salmon (Ita Ever) on olnud isegi president, kuid sellestki jääb neile väheks.

Salmonid on otsustanud end suurte tähtedega ajalukku kirjutada, tuues Venemaa valduses oleva presidendi ametiraha tagasi Eestisse. Õilis, kuid omakasupüüdlik plaan satub aga ootamatult ohtu ning Salmonitel tuleb leida lahendus, kuidas pöörasest olukorrast võitjana väljuda.

Salmonid oli Eesti esimene teleseriaal, mis aastatel 1993-1995 näitas humoorikalt, milline on eliidi ehk rikaste elu väikeses Eestis. 

Film on režissöör Toomas Kirsi sünnipäevakink Ita Everile.

Linaloos astuvad taaskord ühiselt kaamera ette legendaarse seriaali näitlejad Ita Ever, Guido Kangur, Merle Palmiste, Andrus Vaarik, Maria Advjuško, Eduard Toman, Kersti Kreismann, Ain Lutsepp, Karolin Jürise, Rein Oja, Rita Rätsepp jt.

Apollo Kinodes alates 3. aprillist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles