Hollandi firma eitab, et Bill Gates tellis neilt superjahi Aqua

Hollandi jahtide disainifirma Sinot Yacht&Architecture Design arvutijoonistus uuest luksusjahist Aqua

FOTO: Sinot/Cover Images/Scanpix

Hollandi jahidisainifirma Sinot Yacht&Architecture Design teatas oma kodulehel, et maailma meedias levinud uudis Bill Gatesi jahiostu kohta ei vasta tõele.

Mitu väljaaannet kirjutas 10. veebruaril, et Microsofti asutajast miljardär Gates ostis 590 miljonit eurot maksva Aqua, mis on maailma esimene vesinikul töötav luksusjaht, teatab businessinsider.com.

Sinoti pressiesindaja sõnul on Aqua alles arendamisel, ühtegi sellist jahti ei ole veel ehitatud ega ka kellelegi müüdud. Kui kunagi müüakse, jääb ostja anonüümseks.

Jahte disainiva Hollandi firma Sinot Yacht&Architecture Design arvutijoonistus uuest luksusjahist Aqua.

FOTO: Sinot/Cover Images/Scanpix

Sinot avaldas oma kodulehel teate: «Aqua ei ole müügis! Sel nädalal on rahvusvahelises meedias ilmunud artikleid selle kohta, nagu müüs Sinot Yacht&Architecture Design oma uue jahi Aqua, mida esitleti 2019 Monaco jahimessil, Bill Gatesile. Neis artiklites sisalduv ei vasta tõele.»

Sinot Yacht&Architecture Design lisab selgituseks, et neil ei ole ärisuhteid Bill Gatesiga. Ettevõte rõhutab, et Aqua on alles kontseptsioon ja arendamisel ning seda ei ole Bill Gatesile müüdud. «Oleme tänulikud, kui meediaväljaanded parandavad oma artikleid vastavalt meie infole,» lisas jahidisainija oma kodulehel.

Jahte disainiva Hollandi firma Sinot Yacht&Architecture Design arvutijoonistus uuest luksusjahist Aqua.

FOTO: Sinot/Cover Images/Scanpix

Aqua luksusjaht on 113 meetrit pikk, sellel on viis tekki ning lisaks omaniku luksuskajutile veel kajutid 14 reisijale ja 31 meeskonnaliikmele. Pardal on päikesetekk, bassein, jõu- ja joogasaal, ilusalong ja spaa. On ka puhkealad ja söögisaal koos köögiga.

Jaht töötab vesinikkütusel, mistõttu selle heitmeks on vaid vesi.

Väidetavalt suudab jaht ühe tankimiskorraga sõita 6000 kilomeetrit ning seega saab sellega ületada Atlandi.