T, 5.12.2023

VIDEO ⟩ Viiekordne X-mängude võitja Daniel Dhers pidi MyHits eetris tegema raskeid valikuid

Elu24
Copy

Rulasõidu ja BMX-rataste suurvõistlus Simple Session toimub tänavu juba 20. korda! Suurürituse raames tuli taas Eestisse ka viiekordne X-mängude võitja, BMX-rattur Daniel Dhers (34), kes pidi MyHits otse-eetris tegema raskeid valikuid.

Venetsueelast pärit Dhers saabus Eestisse juba laupäeval. Tallinn ja MyHits stuudio on Dhersile juba tuttavad, sest Simple Sessionil on Dhers osalenud viiel-kuuel korral. Kokku on mees Eestit külastanud umbes 15 korda. 

«Iga kord, kui ma saan võimaluse tulla Tallinnasse, ma võtan selle vastu, sest teil on Spot of Tallinn, mis on suurepärane koht, kus sõita,» kiitis Dhers, kelle arvates on Tallinna elamusspordikeskus üks parimaid parke Euroopas.

See võib olla ka põhjus, miks paljud Simple Sessionil osalejad, lisaks Dhersile, saabuvad Eestisse varem. «Üks kutt Prantsusmaalt on siin olnud kaks nädalat,» nentis Dhers.

Intervjuu ajal palusid saatejuhid Dhersil mitmel korral valida kahe erineva valiku vahel, millest mõned olid ratturi jaoks üpris rasked.

MyHits saatejuhid Indrek Vaheoja ja Jüri Pootsmann ning BMX-rattur Daniel Dhers (keskel).
MyHits saatejuhid Indrek Vaheoja ja Jüri Pootsmann ning BMX-rattur Daniel Dhers (keskel). Foto: MyHits

Esmalt taheti teada, kas Dhers valiks olümpiamängude hõbemedali või X-mängude kuldmedali. 

«Alustuseks paugutate julmalt,» naeris Dhers raske valiku üle, kuid otsustas lõpuks olümpiahõbeda kasuks. «Lihtsalt sellepärast, et mul on palju X-mängude kuldmedaleid, kuid mul ei ole olümpiamedalit... veel.»

Olümpiamedali lootus on Dhersil täiesti olemas. Nimelt kvalifitseerus BMX-rattur novembris Tokyo olümpiamängudele ja ootab põnevusega võimalust seal võistelda. «Väga põnev, ma ei arvanud, et seda enda karjääri jooksul kogen,» avaLdas Dhers.

Sooviti ka teada Dhersi alternatiivset karjäärivalikut, kus rattur valis presidendi ametikoha asemel rolli populaarses poistebändis. Kõikide supervõimete vahel valis Dhers selle, et ta saaks mõtteid kontrollida.

Lõpetuseks küsiti Dhersilt, kas ta elaks aasta ilma oma BMX-rattata või aasta ilma päikest nägemata.

«Issand jumal,» kostis Dhers esmalt, «võib-olla aasta ilma päikeseta.» Saatejuhid naljatasid, et Eestis päikest palju ei näegi ning Dhers naljatas, et esimene kord, kui ta oli nädala Eestis, nägi ta päikest vaid korra. «See ei tundunudki nii hull,» lisas Dhers.

Dhersi on võimalik oma silmaga näha Simple Sessionil, mis toimub Saku Suurhallis 8.–9. veebruaril.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles