L, 10.06.2023

Hiina väikelinn varastas suurlinna elanikele mõeldud näomaskid

Inna-Katrin Hein
Facebook Twitter
Comments
Hiinas on koroonaviiruse tõttu näomaskid väga nõutud kaup
Hiinas on koroonaviiruse tõttu näomaskid väga nõutud kaup Foto: STR/AFP/Scanpix

Hiinas on uue koroonaviiruse (2019-nCoV) tõttu kõige nõutumad tooted hingamisteid kaitsvad näomaskid, mida on hakatud isegi varastama.

Reuters.com teatel sattus Yunnani provintsi Dali väikelinn Hiina sotsiaalmeedias viharünnaku alla, kuna selle linna esindajad tühjendasid veoauto maskidest, mis olid mõeldud 12 miljoni elanikuga Chongqingile.

Chongqingi juhid esitasid Dali juhtidele ultimaatumi, et nad tagastaskid 598 kasti, milles olid näomaskid. Dali juhid teatasid 5. veebruaril Chongqingi juhtidele, et need näomaskid  on juba laiali jagatud ja neid ei saa enam tagasi.

Dalis on 8 inimest nakatunud koroonaviirusesse, Chongqingis aga üle 400.

Hiina sotsiaalmeediaplatvormi Weibo kasutajad süüdustavad Dali juhte ja elanikke varguses.

Uus koroonaviirus algas 2019. aasta detsembris Hubei provintsis Wuhanis, kus on diagnoositud 10 000 koroonaviirusse nakatumist, on hakanud nappima selle haigusega võitlemiseks vahendeid.

Ka teistes Hiina paikades, kus on palju koroonaviiruse nakkuse saanuid, on meditsiinilised abivahendid hakanud otsa lõppema.

Hiina peaminister Li Keqiang pöördus möödunud nädalal Euroopa Liidu poole, et saada haiguspuhanguga võitlemiseks lisavahendeid.

Uus koroonaviiruse on võtnud elu rohkem kui 600 inimeselt, nakatunuid on umbes 30 000.

Chongqing on linnaks nimetatav 1. järgu haldusüksus Hiinas Jialingi jõe ääres.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles