NÜÜD KINOS Harrison Fordi kullapalavik, Harry Potteri tapatalgud, õuduste ekspeika ja prantslaste hittfilm

Spekter
Copy
Daniel Radcliffe filmis «Guns Akimbo: Surmamängud»
Daniel Radcliffe filmis «Guns Akimbo: Surmamängud» Foto: IMDB

Veebruarikuu viimane nädalavahetus toob kinodesse skandaalse Prantsuse filmi, Harrison Fordi, õuduste ekspeigmehe, Harry Potteri «uued seiklused» ja naljaka koguperefilmi praktiliselt sõna otseses mõttes Kuu pealt kukkunud koerast.

Jack Londoni romaanil põhinev mehe ja koera sõpruse lugu «Ürgne kutse» toob ekraanile Harrison Fordi

Jack Londoni 1903. aasta menuromaanil seiklusfilm «Ürgne kutse» (The Call of the Wild) toob ekraanile armastatud Harrison Fordi.  

Lugu räägib 19. sajandi lõpuaastate Klondike'i kullapalavikust, kus õnneotsijad suundusid surma trotsides Alaskale, et ratsa rikkaks saada. «Ratsutati» seal aga peamiselt kelgukoerte abil ning suured ja tugevad koerad läksid rikkust jahtima suundunud meeste seas hästi kaubaks. Nii röövitakse tema kodust vahva ja tugevat tõugu koer Buck ning müüakse hea raha eest maha. Koeral tuleb katsumusterohkel teekonnal õppida olema vastupidav ning juhtima ka teisi koeri. Ühel hetkel tuleb tema ellu John Thornton (Harrison Ford), kes päästab koera teda hirmsal kombel kohtlevate uute omanike käest ning nii saab alguse imeline sõprus.

Vahva fakt: 1997. aastal valmis loost telefilm, milles mängis Thorntonit tänavu meie seast lahkunud Rutger Hauer, kes mängis kultusfilmis «Blade Runner» (1982) peaosalise Harrison Fordi põhivaenlast. 

Apollo Kinodes alates 28. veebruarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Põnevikus «Nähtamatu mees» ajab naist hulluks eks, keda keegi ei näe

Menusarja «Teenijanna lugu» peaosa eest nii Kuldgloobuse kui ka Emmy võitnud Elisabeth Moss naaseb kinoekraanile haaravas trilleris «Nähtamatu mees» (The Invisible Man). 

Austraalia ja USA koostöös valminud õudus- ja ulmepõnevikus tuleb Cecilial (Moss) toime tulla kohutava ja kummalise olukorraga: tema sotsiopaadist ekskallim tapab end ära ning jätab naisele päranduseks terve varanduse. Seda aga üsnes tingimusel, et naine suudab täie mõistuse juurde jääda. See mis järgneb, paneb aga kõiki arvama, et naine on hulluks läinud: teda hakkavad saatma ohtlikud kokkusattumused, mille põhjustajaks näib olevat poltergeisti kombel nähtamatuna naise elu põrguks tegev psühhoeks.

Apollo Kinodes alates 28. veebruarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Daniel Radcliffe'ile kruvitakse rajus märulis sõna otseses mõttes relvad pihku

Harry Potterina tuntuks saanud Daniel Radcliffe astub koos «Pulmaöö peitusemängu» tähe Samara Weavinguga üles eriti sõgedas märulis «Guns Akimbo: Surmamängud» (Guns Akimbo).

Visuaalefektide osakonnast lavastajatooli pürgiva Uus-Meremaa stsenaristi ja režissööri Jason Lei Howdeni märulikomöödias suundub «gladiaatorivõimed» omandanud mees oma pruuti inimröövijate käest päästma. Selleks meheks on Daniel Radcliffe, kes intervjuude ja võtteplatsil tehtud paparatsofotode kohaselt möllab vähemalt osaliselt ringi aluspükstes, hommikumantlis ja pehmetes sussides, endal mõlema käe külge tulirelv monteeritud. Sõna otseses mõttes.

Pruuti kehastab tänavu suvel kinodes jooksnud vaimukast õuduskrimkast «Pulmaöö peitusemäng» (Ready or Not) tuntud noor Austraalia näitlejanna Samara Weaving. Inglismaa, Saksamaa ja Uus-Meremaa koostöös valminud film esilinastus septembris Toronto filmifestivalil ning on siiani festivalidel vaid linastunudki.

Apollo Kinodes alates 28. veebruarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Auhinnalaviini alla sattunud Polanski draama «Ohvitser ja spioon» jõuab Eesti kinodesse

Roman Polanski ambitsioonikas ja haarav film «Ohvitser ja spioon» (J'accuse) jutustab tõest, aususest ja väärikusest ning käsitleb kogu Euroopat vapustanud sensatsioonilist kohtuasja.

Skandaalse režissööri Roman Polanski uus film tugineb Prantsuse ohvitseri Alfred Dreyfusi kuulsale kohtuasjale, mis vapustas kogu Prantsusmaad. 

Prantsuse armee kindralstaabi noort andekat ohvitseri Alfred Dreyfusi (Louis Garrel) ootab paljutõotav karjäär. Ent 1894. aasta oktoobris purunevad noormehe lootused teenida kodumaad ausalt ja väärikalt ning tema elugi ripub juuksekarva otsas. Prantsuse armee kaptenit süüdistatakse riigireetmises ja Saksamaa kasuks spioneerimises. Tema vormikuuelt kistakse pagunid, mõõk murtakse tema pea kohal pooleks. Pärast avalikku häbistamist saadetakse Alfred Dreyfus aastateks Kuradisaarele, mis asub Atlandi ookeanis. See kohtuasi põhjustab suurt vastukaja Prantsusmaal ja pettumust kogu Euroopas.

Skandaalset juhtumit asub uurima salaluure ülem Georges Picquart (Jean Dujardin). Uurides pealtnägijate äärmiselt vastukäivaid tunnistusi, jõuab kolonel järeldusele, et Dreyfus on süütu ja mõisteti süüdi tähtsate poliitiliste jõudude hoolikalt väljatöötatud plaani järgi. Tõelised spioonid ja reeturid on endiselt vabaduses. Georges Picquart mõistab korruptsiooni tohutut ulatust ja asub oma elu ja auga riskides vale ja pettuse ohtlikust labürindist väljapääsu otsima, et seadusevastaselt süüdi mõistetud Dreyfusile saaks osaks õiglus.

Film pälvis Veneetsia filmifestivali žürii ning FIPRESCI eriauhinna ning Hõbelõvi. Samal päeval, kui film Eesti kinodes esilinastub, võistleb draama prantslaste Oscaritel ehk Césari filmiauhindadel lausa 12 kategoorias, sh kõige olulisemates. 

Apollo Kinodes alates 28. veebruarist 2020. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Naljakas perefilmis «Tähekoer ja Turbokass» maandub tänapäevas juba 1969. aastal kosmosesse lennutatud koer

Lõbusa animeeritud seiklus «Tähekoer ja Turbokass» (Stardog and Turbocat) jutustab sõprusest, kangelaslikkusest ja usust inimeste võimesse head teha.

Ühe teadlase 1969. aastal kosmosesse lennutatud lojaalne koer Semu teeb hädamaandumise tänapäevases väikelinnas, kus lemmikloomi jahib halastamatu loomavihkajast politseinik Peck. Meeleheitliku sooviga omaniku juurde tagasi jõuda, värbab Semu geeniusest miljonärkassi Feliksi, et kass talle sellel pöörasel seiklusel abiks oleks. Kohtudes aga jänes Cassidy ja tema loomaõiguste aktivistidest koosneva organisatsiooniga G.P.L.O, on Semu ja Feliks sunnitud Pecki vastu astuma ja tõelisteks kangelasteks hakkama.

Apollo Kinodes alates 28. veebruarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles