ARHIIV | 25 AASTAT HILJEM Loe, mis hakkab toimuma Ita Everi sünnipäevakingiks valmivas «Salmonite» filmis

Spekter
Copy

Armastatud Ita Ever suri 9. augustil 92-aastasena. Taasavaldame 2020. aastal avaldatud loo filmist «Salmonid. 25 aastat hiljem», mis oli režissööri Toomas Kirsi sünnipäevakingitus Ita Everile.

1. aprillil tähistab näitlejanna Ita Ever 89. sünnipäeva ning saab sel puhul produtsent Toomas Kirsilt sünnipäevaks mängufilmi «Salmonid. 25 aastat hiljem», mis jätkab samanimelise legendaarse seriaali tegevust.

Seriaalist tuntud Eesti nn esiperekond kummardas alati üksnes rahajumalat, kes nende vastu alati liigagi helde oli. Salmonitel oli raha, võimu, laia joont ja stiili. 

25 aastat hiljem on perekond Salmonid Eestit valitsenud viimased veerand sajandit, nii kaudselt kui ka otseselt. Rikkusest on saanud jõukus ja saavutustest võim. Dünastia on isegi põlvkonna võrra laienenud, ent Salmonid on sisimas jäänud selleks, kes nad olid ning iha veelgi enama järele pole kustunud. Perepea Ella Salmon (Ita Ever) on olnud isegi president, kuid sellestki jääb neile väheks.

Salmonid on otsustanud end suurte tähtedega ajalukku kirjutada, tuues Venemaa valduses oleva presidendi ametiraha tagasi Eestisse. Õilis, kuid omakasupüüdlik plaan satub aga ootamatult ohtu ning Salmonitel tuleb leida lahendus, kuidas pöörasest olukorrast võitjana väljuda.

Salmonid oli Eesti esimene teleseriaal, mis aastatel 1993-1995 näitas humoorikalt, milline on eliidi ehk rikaste elu väikeses Eestis. 

Film on režissöör Toomas Kirsi sünnipäevakink Ita Everile.

Linaloos astuvad taaskord ühiselt kaamera ette legendaarse seriaali näitlejad Ita Ever, Guido Kangur, Merle Palmiste, Andrus Vaarik, Maria Advjuško, Eduard Toman, Kersti Kreismann, Ain Lutsepp, Karolin Jürise, Rein Oja, Rita Rätsepp jt.

Apollo Kinodes alates 3. aprillist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

«Salmonid. 25 aastat hiljem»
«Salmonid. 25 aastat hiljem» Foto: Kartulid ja apelsinid
Tagasi üles