P, 28.05.2023

PILDID JA VIDEO ⟩ Jaapanis pandi 3700 inimesega kruiisilaev karantiini, kuna 10 inimesel diagnoositi koroonaviirus

Inna-Katrin Hein
Facebook Twitter
Comments

Kruiisifirma Princess Cruises teatas, et nende laev Diamond Princess on Jaapani Yokohama sadama lähedal karantiinis, kuna sellel laeval oleval 10 inimesel diagnoositi uus koroonaviirus 2019-nCoV.

Rohkem kui 3700 inimesega pardal laev ei saanud Yokohamast edasi sõita 3. jaanuaril, kui ilmnes, et jaanuari lõpul sellele laeval olnud 80-aastasel mehel, kes on nüüd tagasi kodus Hongkongis, diagnoositi koroonaviirus, teatab thetelegraph.com.

Jaapani tervishoiuminister Katsunobu Kato teatas, et 273 koroonaviiruse kahtlusega inimesele tehti test. Nad on saanud teada 31 inimesed testi tulemused ja 10 inimese test näitas koroonaviirusesse nakatumist.

Ministri sõnul jätkatakse sellel kruiisilaeval olevatele inimestele testide tegemist, et sõeluda välja kõik nakatunud.

Jaapani rannavalve patrullpaat kruiisilaeva Diamond Princess juures. Patrullpaadiga viidi laeval koroonaviiruse diagnoosi saanud sadamasse, kus nad pandi kiirabiautodesse ja sõidutati haiglasse
Jaapani rannavalve patrullpaat kruiisilaeva Diamond Princess juures. Patrullpaadiga viidi laeval koroonaviiruse diagnoosi saanud sadamasse, kus nad pandi kiirabiautodesse ja sõidutati haiglasse Foto: Hiroko Harima/AP/Scanpix

Princess Cruises firma teatel on kaks uude koroonaviirusesse nakatunutes austraallased, kolm jaapanlased, kolm hongkonglased, üks ameeriklane ja üks filipiinlane.

Haigestunute vanus on 50 – 80 eluaastat. Kiirabid viisid nad karantiinis laevalt Yokohama haiglatesse.

Diamond Princess laeval oli 3711 inimest, kellest 2666 olid reisijad ja 1045 meeskonnaliikmed. Pooled reisijatest olid Jaapanist, 233 olid Austraaliast ja ülejäänud teistest riikidest.

Laeva pardale jäänud peavad olema oma kajutites ja ei tohi laeval liikuda 14 päeva, mil nad on karantiinis, sest selle aja jooksul peaksid ilmnema haiguse sümptomid. Kaitserõivaid kandvad meeskonnaliikmed varustavad reisijaid kõige vajalikuga.

Yokohamast tuuakse laevale vett, süüa ja muud, mida laeval vaja on.  

Karantiinis kruiisilaev Diamond Princess Jaapani Yokohama sadama juures
Karantiinis kruiisilaev Diamond Princess Jaapani Yokohama sadama juures Foto: Hiroko Harima/AP/Scanpix

Laeval karantiinis olev jaapanlasest reisija tegi laevast video ja pildid, millel on näha kaitserõivastes meeskonnaliikmeid ja medtöötajaid reisijatest tühjas koridoris liikumas  ning ta postitas need sotsiaalmeediasse.

Diamond Princess laeva kruiisil tehakse tavaliselt peatusi Vietnamis, Taiwanis ning Jaapani Kyushu ja Okinawa saarel.

Reutersi teatel on karantiinis veel teine kruiisilaev World Dream, mis on Hongkongis ja mille pardal oli üle 1800 reisija ja meeskonnaliikme.  Selle laev 30 meeskonnaliikmel diagnoositi uus koroonaviirus ja nad viidi Hongkongi haiglasse.

Kruiisilaev World Dream Hongkongi Kai Taki kruiisisadams karantiinis
Kruiisilaev World Dream Hongkongi Kai Taki kruiisisadams karantiinis Foto: VINCENT YU/AP/Scanpix

Hongkongi tervishoiuministeeriumi teatel on 90 protsenti sellel laeval olevatest inimestest hongkonglased ja seal ei ole Mandri-Hiinast pärit inimesi.

Sel laeval oli Mandri-Hiinast reisijaid 19. – 24. jaanuarini ja neil diagnoositi pärast koju tagasi jõudmist koroonaviirus.

Hiinas Hubei provintsis Wuhanis möödunud aasta detsembris alanud uue koroonaviiruse puhang on elu võtnud juba ligi 500 inimeselt ja haigestunuid on umbes 25 000.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles