PAASTUAEG Ka sina, Brad? Vaata, millised Hollywoodi staarid hüppasid veganvagunile

Spekter
Copy
Taimetoiduline Brad Pitt Oscaritel 2020.
Taimetoiduline Brad Pitt Oscaritel 2020. Foto: MIKE BLAKE/Reuters/Scanpix

Täna, tuhkapäeval algas kristlikus traditsioonis suur paastuaeg, mil on kombeks pisut püksirihma pingutada ning igavikulistele küsimustele mõelda. Nagu ikka – Hollywood annab eeskuju

Tänavune auhinnahooaeg möödus filmitööstuses märgiliselt – nii Kuldgloobuste kui ka Oscarite toidulaud oli täiesti taimepõhine. Üha enam näitlejaid ja muidu staare liitub V-klubiga, mida armastatakse küll pilgata ja tüütuks pidada, ent mis seisab lõppkokkuvõttes siiski õige asja eest. Et ülestõusmispühadeni kestva kombe kohaselt loobuti vanasti lihast ja piimatoodetest, siis põhimõtteliselt poleks paha mõte järgmised 40 päeva veganiks hakata ning mõelda ka muudele viisidele, mismoodi meie emakest Maad vähem kurnata. 


Aasta eest ilmunud dokumentaalfilm «Gamechangers» avalikustas veganitena mitmeid nimekaid tegelasi, teiste seas ka pensionil märulitäht Arnold Schwarzeneggeri, ning viis taimetoidulise eluviisi eestkoste uuele prestiižitasemele. Kuid Hollywood lausa kubiseb liha ning paljudel juhtudel kõik loomsed toiduained hüljanud staaridest. Vaatame üle, kes nad on!

Zac Efron
Viimastel aastatel veganiks hakanud Efron tõestab, et supertrimmis keha jaoks ei ole vaja muud kui paari rohelist lehte.

Benedict Cumberbatch
Loomakaitseselts PETA nimetas mehe 2018. aastal maailma kauneimaks veganiks. Kas talle sel puhul lilli kingiti, ei tea. Elustiilimuutus tuli ilmsiks «Tasujate» filmiks end kõvasti jõusaalis üles pumbanud briti ühes intervjuus, kus ta sõnas, et oma silmapaistva füüsise saavutamiseks ta midagi vastikut sööma ei pidanud, kõigest korralik taimepõhine dieet.

Meghan Markle
Kuigi seriaali «Suits» sireenist proua pole, vastupidiselt kuuldustele, täielik vegan, siis kaldub ta nn flexitarian toitujaterühma, kes «üritavad vähem loomset ja rohkem taimset süüa». 

Jessica Chastain
Näitlejanna otsustas proovida taimetoitlust, kui teda kimbutasid jõuetusehood. Toimis – energiat olnud tulnud mühinal juurde.

Miley Cyrus
Lõpetas liha söömise pärast oma koera surma, olles vaikselt sinnapoole liikunud juba aastast 2014. 

Liam Hemsworth
Miley Cyruse abikaasana tuli veganlusega kaasa ka Hemsworth, olles saanud teada, kuidas loomi liha nimel väärkoheldakse. Idee veganiks hakata tuli kolleeg Woody Harrelsonilt, kellega koos «Näljamängudes» mängiti. Ta kinnitas fitnessiajakirja intervjuus, et ei näe veganlusel ühtegi varjukülge ning tunneb end suurepäraselt.

Joaquin Phoenix 
Praegu kõige kuulsam Hollywoodi loomaaktivist ja vegan päästis vahetult oma Oscari-võidu järel tapamajast vasika ja lehma ning on igati PETA heas nimekirjas. Juba lapsena taimetoitlaseks hakanud näitleja perekond pidas väga lugu loomadest ning kõigile pere lastelegi pandi looduslähedased nimed. Kusjuures õdede-vendade Riveri, Raini ja Summeriga koos üles kasvanud Joaquini nimi oli algselt Leaf ehk Leht. Rohkem polegi vist vaja midagi lisada. 

Kate ja Rooney Mara
Joaquin Phoenix ning tema kallim Rooney ja tema õde sobivad omavahel vägagi kenasti pühasid veetma. 

Jared Leto
Oscari-võitjast näitleja ning tema bändikaaslased rokikollektiivist 30 Seconds To Mars on kõik veganid. «Olid ajad, kui rokkarid ohverdasid kontsertidel kitsesid... Meie teeme seda tofuga!» meenutas Leto ühes intervjuus.

Casey Affleck
Joaquin Phoenixi õe Summeri abikaasa ning Ben Afflecki vend Casey Affleck hakkas loomaõiguslaseks ja taimetoitlaseks pärast seda, kui võttis endale koera, keda eelmised omanikud olid väärkohelnud.

Tobey Maguire
Ämblikmees ei puutu putukatki juba 10 aastat.

Olivia Wilde
Näitlejannal on olnud lausa oma veebileht, milles promos veganlust.

Emily Deschanel
«Kontide» seriaalist tuntud näitlejanna tegelikkuses kontidega eriti tegemist ei tee ning suutis ka kaasstaar David Boreanazi veganiks pöörata. 

Woody Harrelson
«Näljamängude» ja «Zombielandi» staar pole mitte üksnes vegan vaid kraad kangemgi kärbes: näitleja harrastab ja ülistab toortoidudieeti ehk siis jätab supi keetmata ja naudib toitaineid ja vitamiine nii, nagu jumal need lõi.

Alicia Silverstone
Alicia Silverstone läks veganiks edevuse ajel ning on rõõmustanud, et sai lahti lisakilodest, tugevamad küüned, ilusama naha ning usub, et on ilusam kui 10 aastat tagasi.

Anne Hathaway
Anne Hathaway kujundas oma Tim Burtoni «Alice Imedemaal» Valge Nõia tegelaskuju oma veganvaate järgi. «Ütlesin endale, et ta on punkrokkarist patsifist ja kuulasin palju Blondiet, vaatasin Greta Garbo filme ja vaatasin Dan Flavini kunsti,» on ta öelnud. 

Pamela Anderson
Pamela Anderson on vahest kõige kuulsam meelelahutusmaailma loomaaktivist, kes PETA ridades juba ammustest aegadest. Veganiks hakkas ta 11-aastaselt, kuna ei sallinud oma isa jahivaimustust. 

Alec Baldwin
Saanud diabeediohu diagnoosi, hakkas näitleja veganiks. 

Russell Brand
Koomikust eksnarkomaan püüab elus leida kõrgemaid eesmärke ning otsustas lisaks heroiinile loobuda ka loomsetest toiduainetest.

Demi Moore
Olles olnud suure surve all, et kogu aeg hea välja näha, on ka Demi Moore hakanud mitte üksnes veganiks, vaid tarvitab peamiselt toortoitu.

Michelle Pfeiffer
Kuigi alguses skeptiline, otsustas Pfeiffer anda veganlusele kahekuulise katseaja. Hakkas külge!

Bill Clinton
Tõsi, ekspresident Clinton pole küll tehniliselt nii näitleja kui eelkäija Ronald Reagan, kuid ärgem unustagem tema Oscari-väärset ühelauselist etteastet: «Mul polnud selle naisega seksuaalsuhet!» Omal ajal Valge Maja praktikantidele ligi ajanud USA riigipea pole tänaseks päevaks enam päris nii täkk kui vanasti ning võttis taimepõhise dieedi omaks tervislikel põhjustel – ning võttis muljetavaldavalt palju kehakaalus alla!Brad Pitt 
Teadupärast on Hollywoodi «paha poiss» juba aastaid vegan ning rõõmustas tänavuse auhinnahooaja – mis mehele väga edukas oli – menüü üle. Seda aga pragmaatilistel põhjustel. «Steiki igaüks ei söö, aga taimetoitu söövad kõik. Vahepeal on neil pidudel kala pakutud, millest ma aru ei saa, sest pärast käivad ju kõik siis ringi, hingeõhk kala järele haisemas,» leiab Pitt. Boonus: Kas oled märganud, et äsja oma esimese näitlemise Oscari võitnud Brad Pitt igas filmis pool aega nosimisega palka välja teenib?

Tagasi üles