Prints Andrew’l ja pedofiil Epsteini kallimal Ghislaine Maxwellil on omavaheline «kaitseleping»

Inna-Katrin Hein
Copy
Briti prints Andrew 19. jaanuaril 2020 Norfolkis
Briti prints Andrew 19. jaanuaril 2020 Norfolkis Foto: LINDSEY PARNABY/AFP/Scanpix

Briti prints Andrew’l ja ameeriklasest pedofiilile Jeffrey Epsteinile alaealisi tüdrukuid otsinud inglannal Ghislaine Maxwellil on leping, mis peaks neid mõlemaid alaealiste tüdrukute seksuaalse ärakasutamisjuhtumite avalikuks tulemisel kaitsma. 

Sellest rääkis Briti väljaandele The Sun Maxwelli kunagine sõbranna Laura Goldman.

Avalikkuse eest end peitev Maxwell oli Goldmanile öelnud, et temal ja kuninganna Elizabeth II lemmiklapsel, prints Andrew’l on salaleping, mille kohaselt nad kaitsevad üksteist.

Ghislaine Maxwell
Ghislaine Maxwell Foto: UNTV/via REUTERS/Scanpix

Teade selle lepingu kohta tuli ilmsiks vaid mõned päevad pärast seda, kui USA prokurör kritiseeris prints Andrew tahtmatust teha Epsteini seksuaalkuritegude uurijatega koostööd.

Prints Andrew tunnistas möödunud aasta novembris, et kuulus Epsteini sõprusringi ja ööbis tema New Yorgi majas ning lubas samas, et aitab USA uurijaid Epsteini seksuaalkuritegude uurimisel.

Goldmani sõnul ei lähe prints Andrew mitte kunagi kohtusse tunnistusi andma, kuna tal on leping, mis teda selle eest kaitseb. Ghislaine Maxwell teeb kõik, et Andrew ei peaks tunnistama.

Goldman lisas, et ka Briti kuninglik pere ei soovi, et prints Andrew läheks kohtusse rääkima oma sõprussuhtest Epsteini ja Maxwelliga, sest see kahjustaks nende mainet veelgi.  

Ameeriklanna Victoria Giuffre sõnul meelitas Ghislaine Maxwell ta Epsteinile seksiorjaks ja ta sunniti mitmel korral seksima prints Andrew’ga.

Giuffre sõnul oli ta siis alaealine. Prints Andrew eitab selle naisega kohtumist ja temaga seksimist isegi pärast seda, kui mitmed väljaanded avaldasid fotod, kus Andrew on selle naisega koos.

USA politsei arreteeris Jeffrey Epsteini möödunud aasta juulis ja ta pandi New Yorgi Metropolitan Correctional Center vanglasse, kus ta end 10. augustil 2019 üles poos.

Jeffrey Epstein 2006. aasta fotol
Jeffrey Epstein 2006. aasta fotol Foto: /AP/Scanpix

On ka neid, kelle arvates Epstein tapeti, et ta ei räägiks kohtus ta sõpruskonda kuulunud kuulsate meeste kohta midagi sellist, mis nende mainet kahjustaks ja ka nemad kohtu ette tooks. 

USA prokurörid ja politsei jätkavad Jeffrey Epsteini kuritegude uurimist.

Epstein oli juba varem alaealiste ärakasutamise eest karistada saanud, kuid ta jätkas alaealiste tüdrukute meelitamist oma seksivõrgustikku. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles