L, 23.09.2023

KINOÕHTU ⟩ Daamid, palume kinole! Apollo Naistekas toob ekraanile suvise hittfilmi «Talve»

Spekter
Facebook
Comments
Margus Lepa Kiirena «Talve» filmis
Margus Lepa Kiirena «Talve» filmis Foto: Isaac Pascual Gutierrez

Kolmapäeval, 5. veebruari õhtul toimub Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Saaremaal Apollo Naisteka kinoõhtu, kus tuleb näitamisele Oskar Lutsu Paunvere lugude põhjal valminud film «Talve».

Apollo naistekas on kinoõhtu, kuhu on oodatud kõik, kes väärtustavad eksklusiivsust, head seltskonda ning vinget meelelahutust. Haara kaasa oma parimad sõbrannad ja veetke koos üks meeldiv õhtupoolik! Sündmuse algus vastavalt linnale kas kell 17.30 või 18.00.

Vaata sündmuse kohta lisa ja osta pilet siit.

Foto: Apollo Kino

«Talve» on viimane osa Oskar Lutsu teoste põhjal valminud filmide reas. Filmi tegevus toimub keerulisel ja põneval 1942. aastal, kui Eestis on asendunud Nõukogude okupatsioon Saksa okupatsiooniga. Maad on räsinud küüditamislaine ja ilmasõja lahingud, ent vaatamata ebakindlusele jääb inimloomus ikka endiseks – armastatakse, pidutsetakse, tülitsetakse ja lepitakse. «Talve» tegevustikku raamib Arno Tali poja, Arnoldi naasmine kodumaile, mis puhub Paunvere noorte Tootside-Kiirte ja Teelede vahel lõkkele kirgliku armukolmnurga.

Režissöör ei ole küll mitte Arvo Kruusement, vaid Ergo Kuld, ja stsenarist Martin Algus. «Üritame tabada ehedat lutsulikkust ja minna samasse ritta filmidega, mis varem on ilmunud,» rääkis Algus Tartu Postimehele. «Žanriliselt on meie film draama-komöödia, sest Lutsuga seonduvalt oodatakse ikka huumorit, nii et sellest me ei pääse ja mõnuga kasutame seda teed.»

Filmis mängivad taas Teele ja Kiire rolle Riina Hein ja Margus Lepa. Teistes osades mängivad Karl Robert Saaremäe, Franz Malmsten, Saara Nüganen, Märt Koik, Harry Kõrvits, Meelis Rämmeld, Kersti Tombak jt.

«Talve» jõuab Apollo Kinodesse täpselt 50 aastat pärast «Kevade» esilinastumist, 7. veebruaril 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles