Video: mees kukub pikali, kui saab teada oma vana Rolexi hinna (1)

Hetlin Villak-Niinepuu
Copy
USA oksjonisaatesse ammu soetatud Rolexiga läinud mees kukkus eseme väärtust kuuldes pikali.
USA oksjonisaatesse ammu soetatud Rolexiga läinud mees kukkus eseme väärtust kuuldes pikali. Foto: Kuvatõmmis Youtube'i videost

USA õhujõudude veteran ei suutnud elu sees oodata, et kunagi soetatud käekell on tegelikult tervet varandust väärt. 

USA populaarsesse telesaatesse «Antiques Roadshow» oma vana Rolexi oksjonile viinud ameeriklane hoidis end sõna otseses mõttes vaos, kui sai teada, kui palju on nüüd väärt tema vana Rolex, mille ta kunagi 345 dollarit eest ostis, vahendas Stripes.

Saades teada, et sarnast kella kandis kunagi ka Paul Newman ning selle hind küündib 200 000 dollarini, suutis mees jätkuvalt vähemalt näiliselt rahulikuks jääda. 

Kui aga hindaja pööras tähelepanu kellal olevale pisikesele sõnale «Oyster», mis muutis ajanäitaja äärmiselt haruldaseks, selgus, et kella müügist võib teenida lausa 400 000 dollarit.

See võttis kella omaniku jalad igatahes nõrgaks ja ta prantsatas pikali.

«On kõik korras?» küsis seepeale hindaja hämmeldunud kella omanikult.

Ka järgmine uudis pani kellaomaniku veelgi laiemalt naeratama. Kuna Rolex on peaaegu ideaalses seisukorras, tähendab see, et selle väärtus küündib 500 000 - 700 000 dollarini.

Kellaomanik sortas hinnalise eseme endale 1974. aastal 345,97 dollari eest. Tol ajal oli see sõduri ühe kuu palk. Õnneks on kella omanikul alles ka kõik kviitungig ning kellaga kaasas olnud paberid ning isegi karp.

Haruldane Rolex, mille omanikul ei olnud aimugi, et tal selline aare kodus peitub.
Haruldane Rolex, mille omanikul ei olnud aimugi, et tal selline aare kodus peitub. Foto: Kuvatõmmis Youtube'i videost

Oksjoni hindaja Peter Planes ütles, et see on üks vägevamaid kellasid, mida tema saate ajaloo jooksul näinud on.

Põhja-Dakota ringreisil filmitud hetk on saatetegijate sõnul kindlasti selle hooaja vägevamaid hetki ning eriti rõõmustasid tegijad selle üle, et suutsid kella omanikul sõna otseses mõttes jalad alt niita.

«See on üks haruldasemaid Rolexi Paul Newmani mudeleid ja ma ei usu, et maailmas oleks mõni paremas seisukorras sama kell,» sõnas Planes.

Tagasi üles