PILDID JA VIDEO ⟩ Eksperdid uurisid Kobe Bryanti õnnetushelikopteri vrakki

Inna-Katrin Hein
Copy

Los Angeles Timesi teatel uurisid korvpallilegend Kobe Bryantit ja veel 8 inimest transportinud ja alla kukkunud helikopteri vrakki lisaks politseile ka USA transporditurvalisuse ameti eksperdid.

Bryanti ja teiste hukkunute surnukehad toodi kaks päeva pärast õnnetust, 28. jaanuaril Calabasase piirkonnast Los Angelese kriminaaluurimise keskusse, kus osa hukkunutest, kaasa arvatud Bryant, tuvastati sõrmejälgede järgi, teatab scmp.com.

USA transporditurvalisuse ameti esindaja Jennifer Homendy sõnul uurisid nad vrakki ja said ülevaate, mis kopteriga juhtus ja kuidas see alla kukkus.

Kaader USA transporditurvalisuse ameti videost, millel on näha õnnetuskopteri rususid.
Kaader USA transporditurvalisuse ameti videost, millel on näha õnnetuskopteri rususid. Foto: JOSE ROMERO/AFP/Scanpix

Homendy teatel kasutasid nad drooni, et jäljendada kopteri lennuteekonda ja allakukkumist ning see katse andis neile uurimiseks vajalikku infot.

Ta jätkas, et lisaks Kobe Bryantile identifitseeriti ka korvpallitreenerid John Altobelli ja Sarah Chester. Kobe Bryanti 16-aastane tütar Gianna Bryant ning veel 5 inimest on veel kindlaks tegemata.

Homendy teatel ei olnud õnnetuskopteril liiga madalal lendamise hoiatussüsteemi, mis oli alates 2004. aastast nõutud kõigil USAs registreeritud helikopteritel, kus oli 6 või rohkem reisijakohta.

Helikopteri vrakiosad viiakse krimilaborisse, kus neid edasi uuritakse.

Politsei esindajad kogumas kokku õnnetuskopteri rususid, et neid laboratooriumis edasi uurida.
Politsei esindajad kogumas kokku õnnetuskopteri rususid, et neid laboratooriumis edasi uurida. Foto: Patrick T. Fallon/Reuters/Scanpix

Transporditurvalisuse ametnik lisas, et alla kukkunud kopteril ei olnud musta kasti ehk lennuandmete salvestussüsteemi, küll olid aga iPad, nutitelefon ja kopteri hooldusandmed, mis kõik on juhtumi uurimisel vajalikud.

Homendy sõnul kulub õnnetuse uurimiseks 12–18 kuud, kuid esimene uurimisraport peaks olemas valmis 10 päeva pärast.

Kuna kopter Sikorsky S-76 kukkus alla mäestikupiirkonnas, siis oli uurijatel keeruline õnnetuspaika jõuda. Esmalt saadeti droonid, et saada pilt vrakijäänuste asukohast ja sellest, kuidas nendeni kõige lihtsamini jõuda. Los Angelese politsei teatel on kopter rusudeks ning kopteriosad on allakukkumispaigast kuni 180 meetri kaugusel.     

Teada on, et Kobe Bryant oli ka varem lennanud piloot Ara Zobayani juhitud kopteriga. Zobayan sai 26. jaanuari hommikul paksus udus lendamiseks eriloa.

Helikopteripiloot Ara Zobayan seismas helikopteri juures.
Helikopteripiloot Ara Zobayan seismas helikopteri juures. Foto: Reuters/AP/Scanpix

Lennujuhtimiskeskuse teatel kaotasid nad Zobayani kopteriga kontakti 26. jaanuaril kell 9.45 kohaliku aja järgi. Enne seda jõudis piloot teatada, et ta tõuseb kõrgemale, et pääseda udust. Vähem kui minut hiljem kukkus helikopter mägise ala kohal alla.

Õnnetuse uurijate teatel mängisid õnnetuses rolli neli asja: piloot, helikopter, ilm ja keskkond.

Õnnetuse ajal mäestikualal matkanud tegid fotosid, kuidas kopter alla kukkus ja süttis. 

Los Angelese Calabasase mägedes matkanud nägid, kuidas korvpallistaari Kobe Bryantit ja veel 8 inimest transportinud Sikorsky S-76 alla kukkus.
Los Angelese Calabasase mägedes matkanud nägid, kuidas korvpallistaari Kobe Bryantit ja veel 8 inimest transportinud Sikorsky S-76 alla kukkus. Foto: SWNS /Scanpix
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles