L, 10.06.2023

UUED FILMID ⟩ Paunvere noor põlvkond, koaalamaa sõgedad lindpriid, ökopere intiimdraamad, rajud koomiksitšikid ja Vene romantika

Spekter
Facebook Twitter
Comments
Margot Robbie filmis «Röövlinnud (ja Harley Quinni erakordne vabanemine)»
Margot Robbie filmis «Röövlinnud (ja Harley Quinni erakordne vabanemine)» Foto: Claudette Barius/AP/Scanpix

Sel nädalal saavad kõik Lutsu Paunvere-lugude austajad üle aastate taas kohtuda oma ammuste lemmikute ning nende pealekasvanud põlvkonnaga, kui kinodesse jõuab uus Eesti mängufilm «Talve». Lisaks naaseb ekraanile koomiksitšikk Harley Quinn, näeme suure Oscari-soosiku «1917» peategelast hoopis uutmoodi rollis, saame piiluda Eesti ökokogukonna intiimsesse atmosfääri, tutvume Simple Sessioni telgitagustega uues elustiilifilmis ning saame nautida lustakat Vene romantikat.

Lutsu tegelastega «Talve» filmis läheb Arno ja Tootsi poegade vahel lahti puntratants tüdruku ümber

Režissöör Ergo Kuld toob viimaks ekraanile «Talve», mis on viimane peatükk Oskar Lutsu Paunvere lugude põhjal valminud filmide reas. «Talve» tegevus toimub 1942. aastal, kus pärast punaste taandumist on Eestis kehtestatud Saksa kord. Vaatamata võimude vahetusele jääb inimloomus endiseks – armastatakse, pidutsetakse, tülitsetakse ja lepitakse.

Lutsulikke vimkasid täis loo käivitab Arno Tali poja, Arnoldi, naasmine kodutallu. See sündmus puhub Paunvere noorte vahel lõkkele kirgliku armukolmnurga. Lõbusates intriigides on oluline koht ka vanemal põlvkonnal, kus Teele, Kiir ja teised armastatud tegelased omavahel hoogsalt maid jagavad.

Filmis mängivad taas Teele ja Kiire rolle Riina Hein ja Margus Lepa. Teistes osades mängivad Karl Robert Saaremäe, Franz Malmsten, Saara Nüganen, Märt Koik, Harry Kõrvits, Meelis Rämmeld, Kersti Tombak jt.

«Talve» jõuab Apollo Kinodesse täpselt 50 aastat pärast «Kevade» esilinastumist, 7. veebruaril 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Rabavalt avameelne Eesti dokk «Südamering» jälgib, kuidas viie pere ökokogukond kokku saab ja mõraneb

Režissöör Margit Lillaku uus, erakordselt avameelne dokumentaalfilm «Südamering» (The Circle) vaatleb Eesti ühe ökokogukonna elu alates sünnist kuni tuumikgrupi dramaatilise lahkuminekuni. 

«Südameringi» keskmes on rühm täiskasvanuid ja nende lapsed, kes otsustasid 2014. aasta suvel loobuda harjumuspärasest elukorraldusest ning asutasid Eesti esimese teadliku ökokogukonna. Nad panid oma säästud kokku ja ostsid kamba peale Märjamaal asuva Mõisamaa vana mõisakompleksi, 3750 ruutmeetri jagu poollagunenud hooneid koos selle juurde kuuluva 33 hektari põllumaaga. Enne neid paiknes seal hooldekodu. Kokku kolis elama viis peret, 12 täiskasvanut ja 6 last. Režissöör Margit Lillak jälgis nende elu viie aasta jooksul – alates sissekolimisest mõisakompleksi kuni tuumikgrupi dramaatilise lahkuminekuni.

Apollo Kinodes alates 7. veebruarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

«1917» staar kehastub verises krimipõnevikus hullumeelseks Austraalia lindpriiks

«Macbethi» ja «Assassin's Creedi» lavastaja Justin Kurzeli raju krimitükk «Kelly gängi tõeline lugu» (True History of the Kelly Gang) näitab koaalademaa ajaloo mitte just kõige nunnumat ajastut, tuues ekraanile vägivallast läbi imbunud loo, mis ajab ka keset päist päeva hirmu nahka. 

Tegu on Bookeri auhinna võitnud menuromaani põhjal vändatud tõsielulise looga Austraalia legendaarsest lindpriist Ned Kellyst ja tema jõugust, kes üritasid 1870ndate lõpus riiki kontrollinud ebaõiglastele võimuesindajatele isetehtud raudrüüdes vastu hakata. 

Ned Kelly rollis rabab vaatajat hetkel ülimenuka filmiga «1917» kuulsust koguv George MacKay, kelle kõrval näeb Russell Crowe'i («Gladiaator», «Piinatud geenius»), Charlie Hunnamit («Pacific Rim», «Sons of Anarchy»), Nicholas Houlti («Mad Max: Raevu tee», X-Meeste uuemad filmid) ja Thomasin McKenzie't («Jänespüks JoJo»).

Apollo Kinodes alates 7. veebruarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Margot Robbie hullab koomiksifilmis «Röövlinnud» taas vallatu Harley Quinnina

Ilmus esimene treiler Margot Robbie poolt juba võtete algusest peale salapäraselt üles promotod DC kaheksandale koomiksifilmile «Röövlinnud (ja Harley Quinni erakordne vabanemine)» (Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn).

Tegu on Suitsiidisalga kamba lustihimulise arlekiini Harley Quinni looga, kes igatseb pärast Gothami linna pahalasest Jokkerist lahku minnes tunda tõelist vabadust. Ta liitub tšikkidest (vabandust, Harley!) superkangelaste kambaga, et päästa üks noor neiu kurja maffiamehe käest. Humoorikas märuliseikluses lööb Black Maskina kaasa Ewan McGregor, keda näeb alates 8. novembrist õudusfilmis «Doktor uni».

Apollo Kinodes alates 7. veebruarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Vene komöödia «Soovide maraton» küsib, kas mehe nimel on ikka mõtet nahast välja pugeda

Lustakas Vene komöödia «Soovide maraton» (Марафон желаний) paneb sõbrapäeva eel küsima, kas me ikka tahame seda, mida tahame. Ehk on õnn hoopis mujal?

Komöödia peategelane on noor neiu Marina, kelle suurimaks sooviks on abielluda armastatud inimesega ja luua pere. Ent saatus teeb ta plaanidesse oma korrektuurid ning sõbranna toel suundub Marina kodusest Voronežist Hantõ-Mansiiskisse, et oma kallim tagasi võita. Ent ümberistumine Peterburis ja ootamatu kohtumine kokk Sašaga on vaid alguspunktiks tema teel tõelise õnne poole.

Apollo Kinodes alates 7. veebruarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Apollo Kinos jõuab ekraanile Simple Sessioni 20. sünnipäevale pühendatud tujutõstev elustiilifilm

Reedel, 7. veebruaril kell 21.00 esilinastub Apollo Kino Solarises režissöör Maria Reinupi 20. Simple Sessionile pühendatud dokumentaalfilm «Elu on vaid üks sõit». 

«Elu on vaid üks sõit» on mõtlemapanev ja tujutõstev elustiilifilm, mis peletab kaamost ja lubab korraks hinge tõmmata. Filmi keskmes on kolm tegelast ja nende positiivne mentaliteet, millest on kannustatud ja saab kannustust Simple Session, üks maailma suurimaid ekstreemspordisündmusi.

Reed Stark on mainekas BMX-trikirattur Ameerika Ühendriikidest. Euroopa rulatajate paremikku kuuluva Madars Apse karjäär sai alguse just Simple Sessionil. Ja ka peakorraldaja Risto Kalmre on üks nendest legendidest, tänu kellele on sellise mastaabiga rahvusvaheline suursündmus saanud alguse täpselt siinsamas, ühes Põhja-Euroopa väikeriigis – Eestis. Filmis kajastatakse ka teisi ekstreemspordimaastikul tuntud tegelasi, nagu Bam Margera, Darryl Nau, ja paljusid teisi.

Filmi näidatakse suurel ekraanil vaid üks kord Simple Sessioni 20. sünnipäeva auks Apollo Kino Solarises, kuhu on tulemas ka filmi peategelased isiklikult. Simple Session 20 toimub 8.–9. veebruarini Saku Suurhallis. 

Maria Reinup on Eesti filmirežissöör. Tema esimene lühifilm «Mai» kogus auhindu üle maailma, sh Union Internationale Du Cinema parima lühifilmi tiitli. Viimased viis aastat on Maria töötanud välismaal, viimaseks tööks Fox Searchlighti eluloofilmi «Tolkien» second unit director'i ehk teise võttegrupi režissöörina. Praegu arendab Maria oma esimest täispikka mängufilmi. «Elu on vaid üks sõit» on Maria esimene keskpikk dokumentaalfilm.

Film linastub vaid ühe korra – reedel, 7. veebruaril 2020 kell 21 Apollo Kino Solarises.

Osta pilet linastusele siit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles