T, 6.06.2023

VIDEO ⟩ Kohutavate mõjudega koroonaviirus nakkab ammu enne sümptomite avaldumist

Elu24
Facebook Twitter
Comments
Meedikud kiirustavad haigega Wuhani haiglasse.
Meedikud kiirustavad haigega Wuhani haiglasse. Foto: AFP / Scanpix

Peking hoiatas, et koroonaviirus võib nakata juba kahenädalase peiteperioodi jooksul. Samas levib sotsiaalmeedias videosid lõppstaadiumis haigete kohutavast seisust.

Hiina tervisekomisjoni esimees Ma Xiaowei teatas pühapäeval, et Wuhani viiruse peiteaeg võib olla kuni 14 päeva. Haiguse teeb eriti ohtlikuks, et see on nakkav, kui inimestel ei pruugi sümptomeid ilmneda.

See muudab haiguse hullemaks isegi 2002–2003 aastal peaaegu 800 inimese surma põhjustanud SARSi epideemiast. Toona ei olnud viirus peiteajal nakkav, kirjutab Financial Times.

Tänaseks on Wuhani viirus surmanud vähemalt 56 inimest ning nakatunuid kinnitati üle 2000. Xiaowei sõnul muutub viiruse levik ka agressiivsemaks. Veel eile oli teada vaid 42 surmajuhtumit.

Hiina saatis Wuhani valvama ka armee. Haiglatesse tulid appi ka sõjaväemeedikud.
Hiina saatis Wuhani valvama ka armee. Haiglatesse tulid appi ka sõjaväemeedikud. Foto: AP/Scanpix

Hingamisteede viirust on tuvastatud ka USA-s, Prantsusmaal, Kanadas, Austraalias, Singapuris, Malaisias, Tais, Vietnamis, Jaapanis, Lõuna-Koreas ja Nepalis. Taiwan ja Hongkong peatasid kõik lennud ja sõidud haiguse levikupiirkonda. Hiina sees on reisipiirangute lõksus umbes 40 miljonit inimest.

Hiina valitsuse sõnul peavad suletud Wuhani jäänud välismaalased ise ühendust võtma oma konsulaatidega, et karantiinipiirkonnast pääseda. Samas teatas näiteks USA välisministeerium, et ta evakueerib oma töötajaid Wuhani konsulaadist.

Kohutavad kaadrid Wuhanist

Sotsiaalmeedias levib samas mitmeid videosid otse kriisipiirkonnast. Kaameratele on jäänud otse tänaval kokku kukkuvad inimesed. Ühel videol filmis aga pealtnägija otse haiglas, kuidas lõppstaadiumis nakatunu vaevleb kohutavates krampides. 

Pühapäeval ootasid Wuhani haiglas mitukümmend enamasti eakat inimest arsti juurde pääsemist. Silt osakonna uksel hoiatas, et patsientide suure arvu tõttu tuleb arsti vastuvõttu oodata kuni kolm tundi.

“Tulin siia, kuna mul on kõrge temperatuur. Olen siin juba kaks tundi oodanud, ”rääkis üks keskealine mees, kes kandis näomaski. Kuigi kummituslinnaks muutunud Wuhanis on keelatud isegi autodega sõitmine, registreeritakse päevas siiski sadu haigusjuhtumeid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles