L, 2.12.2023

Indrek Ventmann: olen edetabelite poolt, sest võistlusmoment on alati väga põnev!

Raadio Elmar
Facebook
Comments
Indrek Ventmann
Indrek Ventmann Foto: Madis Sinivee / Scanpix

Raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!» käisid külas Indrek Ventmann ja Allan Kasuk. Muusikud rääkisid uuest loost, mis kannab nime «Igatsus».

Hiljuti ilmus uus eestikeelne ballaad pealkirjaga «Igatsus», armastuslaulu esitajateks on muusikud Indrek Ventmann ning Elis Loik, autoritena teevad pala juures kaasa Allan Kasuk ja Peter Põder. 

«See laul paneb südame tantsima! Looga on võimalik üsna kergesti suhestuda. Kes igatseb lund, kes hoopis head trenni või magusat. Iga üks leiab midagi, mille järele igatseda,» lisas kaasautor Kasuk laulu sisu kohta.

«Loo algidee tekkis kontserdil, siis kui tegime Indrekuga live'i. Kahe seti vahel hakkas Indrek midagi ümisema. Seal samas sündis ka selle laulu refrään. Leian, et kahe seti vaheline ajakasutus on alati väga kaval, mis seal ikka niisama passida, võib siis juba uue loo teha,» lisas Kasuk. 

«Näen Allani pealt väga hästi, et lugude kirjutamine on suur töö. Inimesed lähevad hommikul stuudiosse, istuvad maha ja hakkavad mõtlema. Näiteks Eesti Laulule saab üks autor esitada korraga viis lugu, mõni võtabki endale eesmärgiks kõik need augud ära täita ja teeb etteantud tähtajaks kõik viis lugu valmis,» arvas Ventmann.

Kasuk lisas, et iga kord ei saa laule tellimise peale luua, sest mõnel päeval pole lihtsalt õiget inspiratsiooni. «Selliseid päevi on tegelikult väga tihti, midagi pole teha,» muigas mees.

Ventmann rääkis ka edetabelitest ning lugude omavahelisest võistluse momendist. «Olen alati igasuguste edetabelite poolt, sest võistlusmoment on põnev! Loomulikult, alati jääb mingi subjektiivne arvamus õhku, eriti just muusika puhul tuleb see hästi esile. Lõplik otsustaja on alati publik,» lisas ta.

«Tore on näha, mis kuulajatele meeldib ja teha siis artistina järeldusi sellest. Kui üks lugu läheb väga hästi, siis tuleks vaadata, mis asi selle juures toimis. Igasugused edetabelid on artistidele väga hea tagasiside,» täpsustas Allan Kasuk edetabelite kohta. 

Tiiu Sommer, Indrek Ventmann, Lauri Hermann, Allan Kasuk raadio Elmar stuudios
Tiiu Sommer, Indrek Ventmann, Lauri Hermann, Allan Kasuk raadio Elmar stuudios Foto: Raadio Elmar

Vaata intervjuud SIIT.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles