L, 2.07.2022

RETRO ⟩ Meenuta, millise särasilmse kräsupeana Nicole Kidman esimestes rollides kuulsaks sai

Spekter
Meenuta, millise särasilmse kräsupeana Nicole Kidman esimestes rollides kuulsaks sai
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Nicole Kidman aastal 2000
Nicole Kidman aastal 2000 Foto: SCANPIX

Oscaritele, Kuldgloobustele ja BAFTAdele nomineeritud draama «Pommuudis» toob kinoekraanile mõjuka trio naisi – Charlize Theron, Nicole Kidman ja Margot Robbie – andes taaskord tõestust, kuivõrd andekate näitlejatega on tegu. Võiks lausa öelda, et ekraanil saavad kokku 90ndate, 00ndate ja tänapäeva Hollywoodi ikoonid. Kuid kas mäletate veel, kuidas algas end tänaseks tippu töötanud Nicole Kidmani tähelend?

Täna 52-aastane Kidman kasvas üles Austraalias ning alustas näitlemisega 14-aastaselt, saavutades edu juba teismelisena. Hämmastavalt kiire kehastumisvõime, ilu ja särava isiksuse poolest tähelepanu pälvinud neiul ei tulnud rollidest puudust ning tähelend oli kursil Hollywoodi. 21-aastaselt oli temast saanud saareriigi au ja uhkus, kellest loodeti kustumatut staari ning neil, kes noorele kräsupeale suurt tulevikku ennustasid, oli igati õigus tema andesse uskuda. 

Meenuta Nicole Kidmani esimesi rolle, enne kui ta ülemaailmselt kuulsaks sai:

Vaata ka 21-aastase Nicole Kidmani intervjuud telesaates «60 minutes»:

Seksuaalse ahistamise teemaline tõsieludraama «Pommuudis» (Bombshell) toob ekraanile Hollywoodi «kolmeraudse» naisansambli koosseisus Charlize Theron, Nicole Kidman ja Margot Robbie. 

Lionsgate'i film, mille lavastajaks Jay Roach ning stsenaristiks Charles Randolph, keskendub #metoo vaimus 2016. aastal suure meediakäraga kohtusse jõudnud seksuaalse ahistamise loole, mille keskmes on ameerika uudiskanalite ühe tipptegija, Foxi telekanalite bossi ja mitme presidendi (sh Nixon, Reagan, Bush) nõustaja ning Trumpi kampaania üks juhtfiguure Roger Ailes. Seksiskandaali tõttu ametist tagandatud ja aasta hiljem hinge heitnud meest, kes põdes hemofiiliat, mängib linaloos «Kolmas kivi päikesest» staar John Lithgow.

Margot Robbie kehastab filmis fiktiivset noort teleprodutsenti Kayla Pospisilit, Theron ja Kidman aga vastavalt kaht skandaali võtmetegelast Megyn Kellyt ja Gretchen Carlsonit. Kõrvalosas astub üles koomik Kate McKinnon ühe produtsendina. 

Film kandideeris kahele Kuldgloobusele (parim naispeaosa ja parim naiskõrvalosa, vastavalt Charlize Theronile ja Margot Robbiele) ning linaloos suurepärased rollid tegevad näitlejad on nomineeritud ka BAFTAdele ja ekraaninäitlejate gildi (Screen Actors Guild) aastapreemiatele.

Apollo Kinodes alates 17. jaanuarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Märksõnad
Tagasi üles