N, 28.09.2023

INTERVJUU ⟩ Mis seob «Talve» noori näitlejaid omavahel ning kes on Lutsu järjefilmi uus tegelane Selma Ollep?

Spekter
Facebook
Comments 3

Peatselt kinodesse jõudva Paunvere-saaga viimane peatükk «Talve» jutustab Oskar Lutsu armastatud tegelaste uue põlvkonna loo. Filmi kaks keskset osatäitjat, 27-aastased näitlejad Karl Robert Saaremäe ja Saara Nüganen käisid Kanal 2 saates «Õhtu!» rääkimas sellest, kuidas nad ka ise on armastatud «tegelaste» pealekasv, mis neid omavahel eraelus seob ning kuidas suhestuvad oma karakteritega.

Nimelt on Karl Robert näitlejate Üllar Saaremäe ning Tiina Mälbergi poeg ning Saara Nüganen lavastaja Elmo Nüganeni ning näitlejanna Anne Reemanni (kes mängis «Sügises» Maalit!) tütar.

Noored näitlejad, kel vanusevahet kõigest nädala jagu, lävisid teatribeebidena juba enne kui teretadagi mõistsid, mida tõestab ka vahva perepilt:

Näitlejad Karl Robert Saaremäe ja Saara Nüganen beebidena
Näitlejad Karl Robert Saaremäe ja Saara Nüganen beebidena Foto: Kuvatõmmis

Nüganen ja Saaremäe rääkisid ka sellest, keda kujutavad nende tegelaskujud ning mida põnevat sündis võtteplatsil. 

Režissöör Ergo Kuld toob viimaks ekraanile «Talve», mis on viimane peatükk Oskar Lutsu Paunvere lugude põhjal valminud filmide reas.

«Talve» tegevus toimub 1942. aastal, kus pärast punaste taandumist on Eestis kehtestatud Saksa kord. Vaatamata võimude vahetusele jääb inimloomus endiseks – armastatakse, pidutsetakse, tülitsetakse ja lepitakse.

Lutsulikke vimkasid täis loo käivitab Arno Tali poja, Arnoldi, naasmine kodutallu. See sündmus puhub Paunvere noorte vahel lõkkele kirgliku armukolmnurga. Lõbusates intriigides on oluline koht ka vanemal põlvkonnal, kus Teele, Kiir ja teised armastatud tegelased omavahel hoogsalt maid jagavad.

Filmis mängivad taas Teele ja Kiire rolle Riina Hein ja Margus Lepa. Teistes osades mängivad Karl Robert Saaremäe, Franz Malmsten, Saara Nüganen, Märt Koik, Harry Kõrvits, Meelis Rämmeld, Kersti Tombak jt.

«Talve» jõuab Apollo Kinodesse täpselt 50 aastat pärast «Kevade» esilinastumist, 7. veebruaril 2020.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles