K, 29.03.2023

GALERII JA VÕITJAD ⟩ Hollywoodi näitlejate gildi auhindade parimad hetked

Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Hollywoodi näitlejate gildi auhindade parimad hetked
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Brad Pitt ja Jennifer Aniston USA ekraaninäitlejate gildi Screen Actors Guildi auhindadel (SAG Awards)
Brad Pitt ja Jennifer Aniston USA ekraaninäitlejate gildi Screen Actors Guildi auhindadel (SAG Awards) Foto: Emma McIntyre/AFP/Scanpix

Täna öösel meie aja järgi jagati Los Angeleses 26. korda kätte tänavused ekraaninäitlejate gildi Screen Actors Guild aastapreemiad ehk SAG Awards, millega näitlejad tunnustavad kolleege suurepäraste ülesastumiste eest. Üllatuslikul kombel napsas aga parima näitlejateansambli ehk peapreemia hoopiski mitte Hollywoodi linatöö, vaid Lõuna-Korea hittfilm «Parasiit», mis on tänavuse auhinnahooaja üllatuslik suurfavoriit.

«Parasiit» on ühtlasi esimene nn võõrkeelne film, mis siiani ihaldatud tunnustuse võitnud, vahendab CNN. Ameerika meediakanalid ei jäta märkimata, et tegu oli ka ainukese võitjaga õhtu muidu ootuspärases laureaatide nimekirjas, kus oli näha veidi rassilist mitmekesisust – teema, mis hooajast hooaega auhinnagalade kajastusega kaasas käib.

Lõuna-Korea hittfilm «Parasiit» võitis parima näitlejateansambli preemia. Trupi taga režissöör ja stsenarist Bong Joon Ho.
Lõuna-Korea hittfilm «Parasiit» võitis parima näitlejateansambli preemia. Trupi taga režissöör ja stsenarist Bong Joon Ho. Foto: Jon Kopaloff/AFP/Scanpix

Parimate peaosaliste preemiad läksid filmikategooriates Joaquin Phoenixile tema paljukiidetud «Jokkeri» rolli eest (Kuldgloobus ja Oscari-nominatsioon) ning Renee Zellwegerile tema Judy Garlandi portree eest eluloofilmis «Judy», mida Eesti kinopublik siiani nautida pole veel saanud. Zellwegeri tour de force kogub tunnustust juba filmi esilinastusest peale Toronto filmifestivalil ning on lisaks ka Kuldgloobuse võitjana ka tugev Oscari-favoriit.

Renee Zellweger võtmas vastu SAG Awardi parima naispeaosalise rolli eest Judy Garlandi eluloofilmis «Judy»
Renee Zellweger võtmas vastu SAG Awardi parima naispeaosalise rolli eest Judy Garlandi eluloofilmis «Judy» Foto: MARIO ANZUONI/REUTERS/Scanpix

Parimate kõrvalosade preemiad filmides läksid Laura Dernile «Marriage Story» ja Brad Pittile «Ükskord Hollywoodis» eest. Pittist on küllaltki huvitaval kombel saanudki (Leonardo DiCaprio asemel) siiani Tarantino viimase filmi plakatipoiss (võitis ta ka ju Kuldgloobuse ja veel terve posu vähemtuntud auhindu), ent see muutub ilmselt Oscaritel, kus linalugu lausa 10 kategoorias on nomineeritud. 

Brad Pitt SAG Awardsil
Brad Pitt SAG Awardsil Foto: DANNY MOLOSHOK/REUTERS/Scanpix

Viimasel ajal vallaline ja pidevalt uute suhtekõlakate küüsis Pitt, kes oma edu selgelt südamest naudib, naljatas oma tänukõnes, et lisab võidu kindlasti oma Tinderi profiilile, kuid tõdes, et endal avalikus kohas särki seljast võtva viletsa abielumehe mängimine polnud talle tegelikult eriti keeruline.

Pressi lemmikhetkeks kogu gala jooksul oli kahtlemata Pitti kokkujooksmine oma eksabikaasa Jennifer Anistoniga, kes võitis Apple TV+ originaalsarja «The Morning Show» eest parima teledraama naispeaosa auhinna. 

Brad Pitt ja Jennifer Aniston SAG Awardsil
Brad Pitt ja Jennifer Aniston SAG Awardsil Foto: Emma McIntyre/AFP/Scanpix

Televaldkonnas said auhinnatud said veel «The Marvelous Mrs. Maisel» (parim meeskõrvalosa: Tony Shalhoub) ning «Fleabag» (parim naispeaosa: Phoebe Waller-Bridge). Netflixi Briti kuninglikust perekonnast rääkiv hittsari «The Crown» pälvis parima teledraama näitlejateansambli tunnustuse.

«The Marvelous Mrs. Maisel» näitlejad: Alex Borstein, Rachel Brosnahan ja Tony Shalhoub
«The Marvelous Mrs. Maisel» näitlejad: Alex Borstein, Rachel Brosnahan ja Tony Shalhoub Foto: John Sciulli/AFP/Scanpix

Parima meeskõrvalosa preemia teledraamas pälvis «Troonide mängu» Peter Dinklage, ehkki seriaal tänaseks juba mõnevõrra unustusse vajunud on. 

Michelle Williams SAG Awardiga silmapaistva rolli eest sarjas «Fosse/Verdon»
Michelle Williams SAG Awardiga silmapaistva rolli eest sarjas «Fosse/Verdon» Foto: Emma McIntyre/AFP/Scanpix

Parima lühiseriaali või telefilmi nais- ja meespeaosa preemia läks telekanali FX sarjale «Fosse/Verdon» ja selle esitandemile, kelleks on Michelle Williams ja Sam Rockwell.

Sam Rockwell SAG Awardiga silmapaistva rolli eest sarjas «Fosse/Verdon»
Sam Rockwell SAG Awardiga silmapaistva rolli eest sarjas «Fosse/Verdon» Foto: Jon Kopaloff/AFP/Scanpix

Parima kaskadööritrupi auhinnad läksid filmile «Tasujad: Lõppmäng» ja HBO läinud kevadel lõppenud seriaalile «Troonide mäng».

Elutööauhinna laureaat Robert De Niro ja Leonardo DiCaprio SAG Awardsi laval
Elutööauhinna laureaat Robert De Niro ja Leonardo DiCaprio SAG Awardsi laval Foto: Rich Fury/AFP/Scanpix

Elutööpreemia pälvis Martin Scorsese filmiga «Iirlane» taas tugevalt pildil olev Robert De Niro. Trofee ulatas talle parima meespeaosa nominent («Ükskord Hollywoodis») Leonardo DiCaprio, kelle näitlejatee just De Niro kõrval tugevama tuule tiibadesse sai («This Boy's Life»). DeNirole kuulus õhtu ainus poliitilisema maiguga kõne, milles mees lubas oma nägu ja nime kasutada selleks, et seista alati häälekalt vastu võimu kuritarvitamisele (näitleja on olnud häälekas Trumpi-vastane).

Vaata kõiki nominente, tulemusi ja tänukõnesid SAG Awards auhindade ametlikult lehelt.

Märksõnad
Tagasi üles