Eurolaulu Raadio

Mehhiko narkoparuni «El Chapo» tütar müüb isa järgi nime saanud õlut

«El Chapo» õlut joov modell, kes kannab nii narkoparuni rõivabrändi riideid kui ka ehteid.

FOTO: Reuters / Scanpix

Kurikuulsa narkoparuni Joaquin Guzmáni tütar tõi hiljuti turule isale pühendatud käsitööõlle «El Chapo».

Alejandrina Guzmán ütles sel nädalal Mehhikos Guadalajaras valmistatud käsitööõlut tutvustades, et tema kurikuulsale vangistatud narkoparunist isale Joaquin Guzmanile pühendatud õlu on osa kaubamärgist «El Chapo 701», vahendas Reuters. 

Sama kaubamärgi alt on turule tulnud juba ka sellenimeline rõivabränd. Kaubamärgi nimi on inspireeritud sellest, kui ajakiri Forbes nimetas 2009. aastal Guzmáni maailma 701. rikkaimaks inimeseks. 

Forbes hindas tema netoväärtuseks toona miljard dollarit.

«See on käsitööõlu, milles on neli protsenti alkoholi. Tegemist on lager-tüüpi õllega, mille valmistamisel on kasutatud linnast, riisi ja mett,» tutvustas kaubamärgi müügiesindaja.

Mehhiko narkoparun «El Chapo» sai omanimelise õlle.

FOTO: Reuters / Scanpix

Ettevõtte idee on hakata «El Chapot» müüma baarides, kus on lai valik käsitööõllesid.

355 ml pudeli eest tuleb välja käia 70,10 peesot (3,36 eurot).

Joaquin «El Chapo» Cuzmán

Joaquin «El Chapo» Guzmán on kogu Põhja-Mehhikos tegutseva Sinaloa kartelli endine ninamees. Ametivõimude sõnul sai Sinaloa kartellist üks suurimaid USAd narkootikumidega varustajaid.

2016. aastal püüdis politsei vahepeal vanglast põgenenud Joaquin «El Chapo» Guzmáni taas kinni.

FOTO: Reuters / Scanpix

Mõni aeg tagasi pandi El Chapo USAs 30 aastaks vangi. Mõjuvõimas narkoparun mõisteti süüdi vähemalt kümnes erinevas kuriteos, muu hulgas rahapesus ja narkokaubanduses. 

Teda süüdistati sadade tonnide kokaiini USAsse eksportimises. Sealhulgas heroiini, marihuaana ja metamfetamiini tootmises ning levitamises. 

Lisaks süüdistati meest palgamõrvarite kasutamises «sadade» mõrvade, kallaletungide, inimröövide ja konkurentide piinamiste läbiviimisel.

Mehel õnnestus küll 2015. aastal Mehhiko vanglast tunneli kaudu põgeneda, kuid hiljem ta siiski vahistati. USAle anti ta välja 2017. aastal.