K, 6.12.2023

KLIPID FILMIST ⟩ Seksiskandaal meediamajas ehk tippnäitlejatega draama «Pommuudis» virutab valusa närvi pihta

Spekter
Copy
«Pommuudis»
«Pommuudis» Foto: IMDB

Seksuaalse ahistamise teemaline tõsieludraama «Pommuudis» (Bombshell) toob ekraanile Hollywoodi «kolmeraudse» naisansambli koosseisus Charlize Theron, Nicole Kidman ja Margot Robbie. 

Lionsgate'i film, mille lavastajaks Jay Roach ning stsenaristiks Charles Randolph, keskendub #metoo vaimus 2016. aastal suure meediakäraga kohtusse jõudnud seksuaalse ahistamise loole, mille keskmes on ameerika uudiskanalite ühe tipptegija, Foxi telekanalite bossi ja mitme presidendi (sh Nixon, Reagan, Bush) nõustaja ning Trumpi kampaania üks juhtfiguure Roger Ailes. Seksiskandaali tõttu ametist tagandatud ja aasta hiljem hinge heitnud meest, kes põdes hemofiiliat, mängib linaloos «Kolmas kivi päikesest» staar John Lithgow.

Margot Robbie kehastab filmis fiktiivset noort teleprodutsenti Kayla Pospisilit, Theron ja Kidman aga vastavalt kaht skandaali võtmetegelast Megyn Kellyt ja Gretchen Carlsonit. Kõrvalosas astub üles koomik Kate McKinnon ühe produtsendina. 

Film kandideeris kahele Kuldgloobusele (parim naispeaosa ja parim naiskõrvalosa, vastavalt Charlize Theronile ja Margot Robbiele) ning linaloos suurepärased rollid tegevad näitlejad on nomineeritud ka BAFTAdele ja ekraaninäitlejate gildi (Screen Actors Guild) aastapreemiatele.

Apollo Kinodes alates 17. jaanuarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles