GALERII ⟩ Ususektist rääkiva draama «Maria paradiis» esilinastus tõi Soome filmitähed Tallinna

Spekter
Copy

Täna õhtul esilinastus Kinos Sõprus eestlaste ja soomlaste koostöös valminud ajalooline draama «Maria paradiis» (Marian paratiisi), mis jutustab pingelise ja inimlikult keeruka loo omaaegsest ususektijuhist Maria Åkerblomist. Tõsi küll, tegu oli siiski Eesti esilinastusega, ent sellegipoolest leidsid filmitegijad ja näitlejad mahti, et korraks üle lahe põigata.

Tõsielulises linaloos rullub lahti pöördeline 1927. aasta suvi noore orvust naise Salome elus, kes kuulub karismaatilise Maria Åkerblomi juhitud kinnisse ususekti. Pärast tutvumist skeptilise uue sõbraga välismaailmast, leiab Salome end ootamatust vastasseisust halastamatu naisega, kes päästis ta elu. 

Filmis, mille tootis soomlastega kahasse Eesti Stellar Film, mängivad Pihla Viitala, Satu-Tuuli Karhu, Saga Sarkola, Elina Knihtilä, Tommi Korpela, Rein Oja, Katariina Tamm, Ott Aardam jt. 

Zaida Bergroth (1977) on kaasaegse käekirjaga rahvusvaheliselt tunnustatud Soome režissöör ja stsenarist. Tema filmidele on iseloomulik näiliselt veatu pealispind, mille varjus hiilib aga midagi õudusttekitavat. Bergrothi esimene mängufilm «Viimane kauboi» («Skavabölen pojat», 2009) tõi talle parima filmidebüüdi preemia mainekal Busani filmifestivalil Lõuna-Koreas, lisaks Jussi auhinnad parima stsenaariumi ja helikujunduse eest. Kõik Bergrothi filmid on jõudnud mainekale Toronto rahvusvahelisele filmifestivalile. Just seal jõudis 2019. aasta septembris maailma kinopubliku ette ka Bergrothi neljas täispikk mängufilm «Maria paradiis».

Apollo Kinodes alates 10. jaanuarist 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles