K, 7.06.2023

VÕÕRAD SULED ⟩ Briti neiu auhinnatud kanepidžinn ehib end eestipärase nimega

Elu24
Facebook Twitter
Comments 4
Noor ettevõtja Sally Wynter tutvustas maailmale kanepidžinni, millel on Eestiga ootamatu seos.
Noor ettevõtja Sally Wynter tutvustas maailmale kanepidžinni, millel on Eestiga ootamatu seos. Foto: SWNS/ScanPix

Briti neiu Sally Wynter (24) tutvustas 2019. aasta detsembris Suurbritannia esimest kanepidžinni. Noore ettevõtja värske toode jagab aga oma nime suuruselt kolmanda Eesti saarega - Muhu. 

Londonist pärit Wynter paiskas oma MUHU brändi turule eelmise aasta lõpus. Tegu on kanepidžinniga, mis sisaldab CBD-d ehk kanepi mittepsühhoaktiivset komponenti, vahendab starndard.co.uk.

Wynter tuli idee peale juba 2017. aastal Tais pidutsedes ja hakkas uurima, kuidas džinni valmistatakse. 2019. aasta juulis jagas ta MUHU ametlikul Instagrami kontol, et pärast üheksat kuud testimist on kanepidžinn valmis.

Sally Wynter koos oma kanepidžinni MUHUga. 
Sally Wynter koos oma kanepidžinni MUHUga. Foto: SWNS/Scanpix

«Džinn on juba pikemat aega olnud minu lemmikjook. Aga mulle tundus, et džinni maitsed briti turul ei olnud põnevad,» kommenteeris Wynter oma ideed tuua turule kanepidžinn.

Briti neiu lisas, et joogi valmistamisel eksiti mitmel korral, kuid lõpuks saavutati soovitud tulemus. «Maitsev lillenootidega džinn, millele on lisatud CBD,» täpsustas Wynter ja lisas: «Olen aasta vältel CBD-d oma kokteilidesse lisanud. Tunnen, et olen vaimselt rohkem pingevaba.»

MUHU on Suurbritannia esimene kanepidžinn.
MUHU on Suurbritannia esimene kanepidžinn. Foto: SWNS/Scanpix

Wynter tõi uue džinni tootmise puhul välja tõsiasja, et vaatamata sajale erinevale briti brändile, puudub Suurbritannias džinnide seas mitmekesisus. Uue maitse turule toomise eest andis Visionary Food Solutions Wynerile kanepižinni eest 2019. aasta detsembris kuu ettevõtja tiitli.

Kuigi eestlastele seostub nimi MUHU koheselt meie saarega, ei saanud Wynter oma brändinimele inspiratsiooni Eestist. The Drink Business veebilehele antud intervjuus tunnistas Wynter, et sai pani džinnile nime Tai rannas oleva hüti järgi, mis kannab samuti nime Muhu. 

Ühe MUHU 50cl kanepidžinni hind on natuke üle 40 euro.

Facebook Twitter
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles