P, 3.12.2023

ABSURD ⟩ Somaalia natsid: Hitler oli Somaalia päritolu

Elu24
Facebook
Comments 1
Somaalias tegutsevad mustanahalised Hitleri kummardajad.
Somaalias tegutsevad mustanahalised Hitleri kummardajad. Foto: twitter.com

Somaalias on enda sõnul populaarsust kogumas natsiliikumine. Aafrika oma Hitleri-fännid kuulutavad, et füürer polnud ei euroopa ega juudi päritolu, vaid kaudselt hoopis Somaalia juurtega.

Üks Ida-Aafrika riik ning Adolf Hitleri kummardamine ei kõla nagu asjad, mis võiks mingilgi moel omavahel klappida. Ometi tõstab Somaalia pealinnas Mogadishus pead end haakristiga reklaamiv liikumine.

Somaalia natside sõnul varjas Hitler valgete ülemvõimu propageerimisega oma tegelikku eesmärki, milleks pidi olema India ja Maldiivi päritolu rahvaste ainuvalitsus maailmas. Aarialane, nagu diktaator oma «ideaalset rassi» nimetas, märgib nende väitel just sealt pärit indoeuroopa rahvaid.

Samuti oletatakse, et praegune Maldiividel kõneldav keel pärineb surnud sanskriti keelest. Sõna «aarialane» tähendavat seal kõrgestisündinut.

Somaalia seost kogu legendiga nähakse aga hoopis omamoodi. Nimelt olid Maldiivid 14. sajandi Somaalia valitseja Abdul Aziz of Mogadishu koloonia. See andvat nüüd somaallastele õiguse maailma valitseda.

Somaalia päritolu füürer

Nende üks põhilisi põhjendusi on aga see, et krikuulus natside liider ei ole päritolult mitte eurooplane ega juut, vaid somaallane. Põhjenduseks on see, et väidetavalt uuris 2010. aastal Marc Vermeeren kümneid põlvi Hitleri esivanemaid ning leidis sealt geenirea, mis on levinud tänaste Somaalia inimeste seas.

Ükski ajaloolane selliseid teooriaid aga muidugi toetanud ei ole. Somaalia natside lähenemine leiab sotsiaalmeedias hulgaliselt vastukaja. Sageli öeldakse, et tegemist on lihtsalt uskumatu «ajugümnastikaga».

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles