22. jaanuaril saab kuulata Von Krahli teatris draamakirjaniku Urmas Vadi kuuldemängu.
22. jaanuaril saab kuulata Von Krahli teatris draamakirjaniku Urmas Vadi kuuldemängu. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Neljapäeval, 22. jaanuaril kell 18 esitleb Raadioteater Tallinnas Von Krahli teatris kuuldemängu "Maailma parim küla", kus saab kohtuda ka tegijatega.

ERR-i meediasuhete juhi Anneli Tõevere-Kauri teatel kirjutas Urmas Vadi kuuldemänguks oma fantaasia Noa laeva loost.

"Algidee ja tegelaskond on pärit Arto Paasilinna romaanist "Maailma parim küla"," teadis Tõevere-Kaur. "See on Vadil esimene "erialane töö", draamakirjanikuna tuntust kogunud mees on erialalt, nagu ta ise ütleb, väljaõppinud raadiorežissöör."

Värvikat tegelaskonda mängivad tuntud ja Raadioteatris oma headust mitmeid kordi tõestanud näitlejad. Samuti on näitlejatena kaasatud tugevaid tegijaid mitmelt elualalt.

Peaosas on Andrus Vaarik, veel mängivad Ain Lutsepp, Laine Mägi, Raivo E Tamm, Margus Prangel, Kersti Heinloo, Rudolf Allabert, Liina Vahtrik, Mait Malmsten, Aleksander Eelmaa, Roman Baskin, Marika Vaarik, Ülle Kaljuste, Kaido Rannik, Toomas Lõhmuste.

Salvestustel osales ka Ühendkuningriigist pärit näitlejanna Rebecca Isabelle Urke. Kutseliste näitlejate kõrval teevad huvitavaid ülesastumisi kuuldeteatri laval ka Heidy Purga, Mall Mälberg, Andres Tarand, Marek Strandberg, Rein Pakk, Jaan Tootsen, Virko Annus, Tarmo Tiisler, Maris Johannes.

Muusikaline kujundaja on Andreas W, seaded Toomas Lungelt. Helirežissöör Külliki Valdma.

Avalikule kuulamisele on sissepääs kõigile tasuta.