SKANDAAL ⟩ Jaanus Saks süüdistab: kontserdi korraldaja käis enne esinemist purjus peaga tüli norimas

Elu24
Copy
Räppar Wild Disease ehk Jaanus Saks.
Räppar Wild Disease ehk Jaanus Saks. Foto: Tudeng.tv

Põhja-Tallinnast tuntud Wild Disease väidab Facebookis, et eilsel üritusel Rock Cafes tuli korraldaja Raiko Ader agressiivselt süüdistusi pilduma. Aderil on asjast aga hoopis vastupidine versioon.

Pärnu räppari Silver Orissaare ehk AG mänedžerina tegutsev Jaanus Saks kirjeldas pikas postituses laupäeva õhtul toimunud Sauce It Up ürituselt veidrat seika. Nimelt tuli tema väitel ebaadekvaatselt käitunud ürituse korraldaja Raiko Ader vaid tund aega enne AG esinemist lava taha ning tekitas seal palju segadust.

Saksa sõnul tehti probleem sellest, et esineja oli korraldaja teadmata Tallinnas üles astunud ka üheksa päeva eest. Väidetavalt ei tahetud leppida põhjendusega, et lepingus ei ole muudest esinemistest sõnagi, ning asi läks pingeliseks.

Saksa väitel ei saanud Ader jutust aru. Edasi läks vastasseis juba karmi kõnepruugiga karjumise ning tõuklemise tähe all. Tema sõnul lähenes korraldaja neile 20-pealise «matside» salgaga, kui koos artisti ja mänedžeriga oli lava taga vaid kuus inimest.

Põhja-Tallinna esiräppari sõnul lahendati olukord ainult nendepoolse rahuliku lähenemisega. Ta mainib, et kutsus turvaliselt Rock Cafest lahkumiseks sinna ette ka hulga sõpru.

Saks kasutab kirjelduses palju värvikaid väljendeid. Võib lugeda «punnis pupillide ja vahuse suuga tegelasest», kess «jõllitas oma suurte silmadega taaskord mulle vastu ja lausus nii ägestunult, et mulle pritsis tatti näkku...» ja muud sarnast.

Jaanus Saksa sõnul on sama inimesega probleeme olnud ka varem, kui üks kontsert öeldi väidetavalt ära vaid kolm päeva enne toimumist. Seepärast soovitab ta Aderiga Asjade ajamist vältida.

Süüdistatav ei nõustu

Raiko Ader paneb aga postituse kommentaarides süüdistustele vastu. Tema sõnul Saks manipuleerib oma jälgijaskonnaga ning esitab pooltõdesid. Ader on veendunud, et Saks nimetas teda «sitaks» ning tekitas esimesena füüsilise kontakti, seejärel alles kutsus ta oma sõbrad lava taha «julgestama».

Ader tunnistab, et nemad olid erinevalt Saksast tarvitanud alkoholi, kuid süüdistab viimast ülbuses ning toimunu eksitavas kirjeldamises. Tema sõnul valetab AG mänedžer ka varasemalt toimunu kohta. Aderi versiooni järgi anti kontserdi ärajäämisest teada tervelt kuu aega, mitte kolm päeva varem, tuues tõenduseks ka kuvatõmmise vestlusest Orissaarega.

Mõlemad mehe väitel on teise au õhtuse tüli pärast haavatud ning selle parandamiseks tehakse nüüd sõnateatrit. Samas tunnistavad nad mõlemad ning ka nende toetajad kommentaarides, et seda, mis juhtus, teavad vaid eile õhtul Rock Cafes lava taga olnud inimesed.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles