Kütusehinnad ajavad hulluks? Meenuta nippe, kuidas soodsamalt tankida (2)

Elu24
Copy
Nii bensiini- kui ka diislikütuse hind on järsult kerkinud.
Nii bensiini- kui ka diislikütuse hind on järsult kerkinud. Foto: Tairo Lutter

Kütusehinnad on viimasel ajal sageli üritanud rekordeid purustada. Kui aga Läti jääb liialt kaugele, siis võib ka Eestist mõnelt poolt kütuse odavamalt kätte saada.

MK Estonija kirjutab lähemalt, mis loogika järgi tanklaketid hindadega mängivad. Kuigi konkureerivate firmade väited hinnapoliitika kohta erinevad, nõustuvad ühes kõik.

Nimelt Eesti-suurusel pisikesel turul on raske hoida madalat hinda. Kui keegi langetab, teevad seda kiiresti, vahel minutite jooksul, ka teised ketid. Nii käibki kütusehind kiiresti üles-alla, sageli täiesti sõltumatult naftahinnast.

Nädalalõppudel madal

Kõige kindlam on autot tankida nädalalõppudel. Sageli on just siis hinnad tanklates mõned sendid madalamad. 

Madal hind kestab tihti esmaspäeva varajaste hommikutundideni ning hüppab seejärel üles. Kõrgeim hind saabub tihti alles nädala keskel.

Kui CircleK esindaja selle loogikaga nõustuda ei taha, siis Olerexi ja Neste hinnangul on tähelepanekud õiged. Konkurentsi tõttu kipuvad hinnad nädalavahetustel langema, kuigi tuleb ette ka teistsuguseid olukordi.

Palju tanklaid – odav hind

Odavamaid piirkondi leida on keerulisem. Enamasti võivad hinnad nii palju igal pool muutuda, et mingit loogikat on raske leida.

Samas kipub konkurents siiski hindu all hoidma. Seal, kus on koos rohkem tanklaid, jääb ka kütus õige veidi odavamaks.

MK Estonija toob selle nurga alt välja näiteks Mustamäe tee.

Talvine diisel teeb vaeseks?

Viimase asjana tasub meeles pidada, et talvel läheb diisel alati kallimaks. Olerexi sõnul tõuseb see tavaliselt bensiinihinna tasemele, olles muul ajal vähemalt paar senti odavam.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles