Venno Loosaar sai süüdistuse alaealise seksuaalses väärkohtlemises

Hetlin Villak-Niinepuu
Copy
Venno Loosaar
Venno Loosaar Foto: Konstantin Sednev

Tuntud meelelahutajat Venno Loosaart süüdistatakse alla 10-aastase tüdruku suguelundite hõõrumises.

«Süüdistuse järgi pani Venno Loosaar toime ühe kuriteoepisoodi, mis seisnes selles, et ta hõõrus nooremat kui 10-aastast tüdrukut läbi riiete suguelundite piirkonnast, samuti leiti tema valdusest 19 fotot ja neli videot lapspornoga,» ütles Elu24-le Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas.

Elu24-ga põgusalt rääkinud Venno Loosaar lubas talle esitatud süüdistuse kohta pikema kommentaari anda tänase päeva jooksul. 

Ringkonnaprokurör Arika Almann selgitas, et Venno Loosaarele ette heidetav tegu on toime pandud mitmeid aastaid tagasi ning jõudis õiguskaitseasutusteni alles nüüd, sest teo toimepanemise ajal ei saanud kannatanu noore ea tõttu aru sellest, mis temaga toimus.

«Igasugust infot laste väärkohtlemise kohta kontrollitakse täie tõsidusega ning kui ilmnevad tõendid võimaliku kuriteo toimepanemise kohta, saadab prokuratuur kriminaalasja kohtusse arutamiseks,» lausus Almann.

Prokurör tõdes, et mida varem politseid teavitada, seda kiiremini on võimalik reageerida. «Kuid ka aastate taguste sündmuste kohta infot saades, anname endast kõik, et asjaolud välja selgitada,“ lisas Almann.

Eelnevale lisaks leiti läbiotsimiste käigus Venno Loosaare kodust ka sileraudne püss, mille omamiseks tal puudus luba ning ka selle eest on esitatud talle süüdistus.

Kriminaalmenetlust juhtis Põhja Ringkonnaprokuratuur ja viis läbi Põhja prefektuur.

51-aastane Venno Loosaar sai laiemalt tuntuks 1993. aastal lastesaates «Otto-Triin», kus ta mängis nimitegelast kuni 1998. aastani.

Sealt edasi kuni 2001. aastani mängis Loosaar lastesaates «Jälle see Jäpe» Tibu.

Lisaks on Loosaar astunud üles mitmete telesaadete juhina. Ta on lõpetanud 1992. aastal Tallinna Pedagoogilise Instituudi näitejuhtimise eriala. 

Venno Loosaar laulab ansamblites Kala ja Cookies.

Ta on kirjutanud muusika lastelauluplaatidele «Mürakarud» (2007), «Minul on» (2009) ja «Kõik on voodis» (2012).

Lisaks on Loosaar kirjutanud muusika ja lavastanud muusikalise kuuldemängu «Pöial-Liisi» (2010). 

2002. aastal avaldas ta luulekogu «Mull ja mull : 20 suurtele. 20 väikestele». 

2015. aastal ilmus temalt lasteraamat «Oskar läheb lasteaiast koju».

Aastal 2017 avaldas lasteraamatu «EiTahaLood».

Veebilehel Peoloog iseloomustab Venno Loosaar end päeva- ja õhtujuhina, kes saab hakkama kõigi vanusegruppidega. «Olen päeva- ja õhtujuht aastast 1993. Alustasin lasteürituste juhtimisega. Hiljem lisandus juurde pidude ja ettevõtmiste juhtimine täiskasvanutele,» kirjutas Loosaar enda iseloomustusse. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles