T, 6.06.2023

TREILER ⟩ Dokk «Kirjanikuga voodis» portreteerib lahutuskriisis kirjanik Peeter Sauterit

Spekter
Facebook Twitter
Comments
Manfred Vainokivi dokk «Kirjanikuga voodis»
Manfred Vainokivi dokk «Kirjanikuga voodis» Foto: Filmivabrik

Sel nädalal ja jaanuarikuus saab loetud seanssidel kinodes näha Manfred Vainokivi uut filmi «Kirjanikuga voodis».

«Kirjanikuga voodis» portreteerib kirjanik Peeter Sauterit, kelle lahutusjärgne madalseis on nullinud ka tema kirjutamise soovi. Selleks, et loomingulist kriisi ületada, võtab kirjanik ette eriskummalise rännaku, mis oma avantüüridega kaugeltki igaühele võimetekohane ei ole.

«Eesti kirjanduse enfant terrible, Bukowski austaja Peeter Sauter otsib oma kriisile lahendust enese peal absurdseid eksperimente tehes. Alasti liigub ta elu poole,» reklaamis Eesti filmi Leipzigi dokumentaalfilmide festival, mille võistlusprogrammi oli Manfred Vainokivi värske portreefilm valitud. 

63-minutilise filmi režissöör ja operaator on Manfred Vainokivi, stsenaristid Manfred Vainokivi ja Peeter Sauter, helirežissöör Horret Kuus, monteerija Kersti Miilen, online-monteerija Tanel Toomsalu ja produtsent Marju Lepp. Filmi on tootnud Filmivabrik. Filmi tootmist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Filmi Instituut.

«Kirjanikuga voodis» linastus ka Tallinna Pimedate Ööde filmifestivalil.

18. detsembril on kinos Sõprus filmi erilinastus, külas režissöör Manfred Vainokivi ja filmi peategelast kujutav Tambet Tuisk, filmitegijatega vestleb Ralf Sauter. Tartu Elektriteatris linastub film 18. detsembril ja 12. jaanuaril.

In Bed With A Writer ENG sub Trailer from Filmivabrik on Vimeo.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles