JULGE VALIK ⟩ Bradley Cooper lavastab kuulsa helilooja eluloofilmi, keda ise mängida kavatseb

Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Copy
Bradley Cooper
Bradley Cooper Foto: LUCAS JACKSON/Reuters/Scanpix

Läinud aastal muusikafilmiga «Täht on sündinud» (A Star Is Born) oma režissöörikarjäärile nurgakivi pannud ja Lady Gagale Oscari toonud Bradley Cooper nokitseb juba uue ekraanitaiese kallal, mis on veelgi ambitsioonikam kui esimene.

44-aastane Hollywoodi näitleja ning algaja lavastaja, kes muidu tohutult tunnustust sai, kuid Oscaritel parima režissööri kuldmehikesest suu puhtaks pidi pühkima (mis mingil põhjusel talle vastukarva oli), toob peatselt ekraanile eluloofilmi «Bernstein» Ameerika ühest kuulsaimast heliloojast Leonard Bernsteinist (1918 – 1990). Kuigi esimene uudis filmi tulekust jääb juba 2018. aasta kevadesse, siis seisab film jätkuvalt filmiportaalis IMDB üleval kui Cooperi järgmine ponnistus filmilavastajana ning on vaikselt töös. Iseäranis põnevaks teeb uudise asjaolu, et mees ise taaskord ka peaosalise rollis kavatseb üles astuda. 

Leonard Bernstein 1966
Leonard Bernstein 1966 Foto: ScanpixLinaloo toodavad Paramount Pictures ja Steven Spielbergi produktsioonifirma Amblin Entertainment, stsenaariumi kirjutab Josh Singer. Lisaks Spielbergile on filmi produtsentide nimistus ka Martin Scorsese ning Bradley Cooper ise (nagu oli mees ka «Jokkeri» puhul, mis oma miljardise kassatuluga mehele ilmselt tublisti sisse tõi).

Ühes naisrollis – tõenäoliselt Bernsteini abikaasana – lööb kaasa Carey Mulligan. Bernsteini abikaasa suri kopsuvähki, mida mees väga üle elas, kuna neil oli vaatamata mehe avalikule homoseksuaalsusele (millega naine südamlikult leppis) siiski õnnelik abielu.

Carey Mulligan
Carey Mulligan Foto: Tony Michaels/ScanpixKusjuures, huvitav on siinkohal asjaolu, et samal ajal, kui ilmus uudis Cooperi ja Spielbergi Bernsteini-filmist, tuli välja uudis sellest, et ka aprillis kinodesse jõudva Bondi-filmi «Surm peab ootama» lavastaja Cary Joji Fukunaga ning näitleja Jake Gyllenhaal valmistuvad heliloojast filmi tegema. Konkurents haihtus aga kaduvikku ning rohkem paralleelprojektist midagi kuulda ei ole olnud.

Leonard Bernstein 1988
Leonard Bernstein 1988 Foto: Adam Scull/Scanpix

Bernstein oli ka suurepärane pianist ning pedagoog, kes koguni televisioonis muusikaloenguid andis. Viljaka heliloojana ilmus tema sulest sümfooniaid, balletimuusikat, oopereid, kammermuusikat, klaveripalu ning ka muusikal «West Side'i lugu» (1957) – viimane jõuab Steven Spielbergi filmina juba aasta pärast uusversioonina ka kinodesse.

Vaata Leonard Bernsteini (klaveril) etteastet koos New Yorgi filharmooniaorkestriga Royal Albert Hallis 1976. aastal: 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles