P, 1.10.2023

VIDEO ⟩ USA kinnisvarafirma kuldas oma töötajad üle

Inna-Katrin Hein
Facebook
Comments
Kuldmündid. Pilt on illustreeriv
Kuldmündid. Pilt on illustreeriv Foto: shutterstock.com

Ameerika Ühendriikide Marylandi osariigi kinnisvarafirma andis 7. detsembril toimunud peol igale töötajale punase ümbriku, üllatades sellega töötajaid.

St. John Properties 198 töötajast igaüks leidis ümbrikust tšeki keskmiselt 50 000 dollarile (45 000 eurot), töötajatele makstud kogusumma ulatub ligi 10 miljoni dollarini (9 miljonit eurot), teatab cnn.com.

«Kui ümbriku avasin, siis ei uskunud ma oma silmi. Olin nii üllatunud, et ei saanud sõna suust. See summa on elumuutev,» sõnas selles firmas projektijuhina töötav 37-aastane Stephanie Ridgway.

Punane ümbrik. Pilt on illustreeriv
Punane ümbrik. Pilt on illustreeriv Foto: shutterstock.com

St. John Properties juht Lawrence Maykrantz sõnas, et firma jõudis sel aastal arendatud ja müüdud ruutmeetrite rekordini, mis on 1 858 060 ruutmeetrit, kahekordistades 14 aastaga ruutmeetrite arvu.

«Tahtsime oma töötajaid hea töö ja eesmärgini jõudmise eest tänada. Ja mitte lihtsalt tänada, vaid suurelt tänada,» lisas firmajuht.

Ta lisas, et paljudel ta firma töötajatel tulid lisaraha nähes pisarad silma, nad rõkkasid rõõmust ja kallistasid üksteist.

«Meie töötajad saavad nüüd maksta ära laste õppemaksud, krediitkaardivõlad,  enda õppemaksud ja ka osa kinnisvaralaenudest. Mul on hea meel, et nad saavad võlavabaks,» jätkas Maykrantz.

Firma juhid võtsid jõuuboonuse maksmisel aluseks ka selle kui kaua töötajad selles firmas töötanud on.

Kõige vähem, 100 dollarit (90 eurot) sai just palgatud töötaja. Kõige kauem olnud töötaja sai 270 000 dollarit (243 000 eurot). Enamik töötajatest said 50 000 dollarit.

14 aastat selles kinnisvarafirmas töötanud Stephanie Ridgway sõnul paneb ta osa rahast kõrvale lapse ülikoolimaksu jaoks, osa rahaga aga renoveerib kodu.

Tegemist oli esimese korraga, mil St. John Properties kutsus jõulupeole kohale oma kõigi 8 haru töötajad, makstes kinni nii peo, lennupiletid kui hotellis ööbimise.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles