KURB ÜLEVAADE ⟩ Taasiseseisvunud Eesti kõige traagilisem põleng puhkes 2011 talvel Haapsalus

Hetlin Villak-Niinepuu
Copy
Haapsalu väikelastekodus puhkes 21. veebruaril 2011. tulekahju, milles kaotas elu kümme inimest. Hukkunute hulgas oli kolm tüdrukut ja viis poissi vanuses 7-16 aastat ning kaks täiskasvanud meessoost hooldusalust vanuses 20-21 eluaastat.
Haapsalu väikelastekodus puhkes 21. veebruaril 2011. tulekahju, milles kaotas elu kümme inimest. Hukkunute hulgas oli kolm tüdrukut ja viis poissi vanuses 7-16 aastat ning kaks täiskasvanud meessoost hooldusalust vanuses 20-21 eluaastat. Foto: Stanislav Moškov

Täna öösel hukkus Tartus Ihaste elurajoonis tulekahjus viieliikmeline pere. See on iseseisvuse taastamise järel Eesti üks rängimaid põlenguid. 

Ihastes viie inimese elu nõudnud tulekahju on Eesti lähiajaloo üks traagilisemaid, kuid selliseid õnnetusi, kus hukkub mitu inimest, nende hulgas ka lapsi, on Eestis ette tulnud varemgi. 

Elu24 palvel koostas päästeamet ülevaate tulekahjudest, mis vapustasid ühiskonda.

Traagilised tulekahjud asutustes

Iseseisvuse taastanud Eesti kõige rängem tuleõnnetus puhkes 2011. aasta veebruaris Haapsalus, kus lastekodu põlengus hukkus kümme inimest. Neist kaheksa olid lapsed ja kaks täiskasvanud. Postimees kirjutas 2011. aasta septembris põlengust põhjaliku ülevaate.

Haapsalu lastekodu põlengu kriminaalmenetluse lõppedes selgus, et tulekahjut märkas hoones viibinud isikutest esimesena lastekodu kasvandik, kes oma puude tõttu ei olnud aga võimeline teisi hoiatama. 

1997. aasta ööl vastu 9. aprilli hukkus Halinga hooldekodus Pärnumaal kaheksa liikumispuudega naist, kellest noorim oli 69-aastane ja vanim 90. Päästjate sõnul sai tuli alguse ühe hooldekodu elaniku toast.

Tule levikule aitas ilmselt kaasa see, et hooldekodu tuletõrjealarm oli välja lülitatud. Traagilisest juhtumist kirjutas 2017. aastal tagasivaate sündmuskohal käinud Postimehe fotograaf Peeter Langovits. 

1996. aasta veebruaris puhkes tulekahju tollase Tallinna psühhiaatriahaigla töötavas ravikorpuses. Tules hukkus kaheksa inimest, seitse patsienti viidi põletushaavadega haiglasse.

Postimees kirjutas toona, et kõik kaheksa hukkunut olid Tallinna Psühhiaatriahaigla vanemad meespatsiendid, kes ootasid hooldekodusse saatmist.

Tulekahjud sotsiaalpindadel

2006. aasta aprillis hukkus Sillamäel sotsiaalmaja põlengus viis inimest.

2014. aasta veebruaris põles Võrumaal Sõmerpalu vallas sotsiaalkorter. Tulekahjus hukkus kolm inimest.

Tulekahjud kodudes

1998. aasta aprillis hukkus Tallinnas Magasini tn elumaja tulekahjus viis inimestPostimees kirjutas toona, et kahekümne kolmest majja sisse kirjutatud inimesest hukkusid tulekahjus neli meest ja üks naine. Hukkunutest noorim oli 14- ja vanim 64-aastane. 

2006. aasta jaanuaris hukkus Pärnus saunatulekahju tagajärjel neli noort inimest. Kustustustööde käigus toodi saunast välja neli kannatanut, kirjutas Postimees. Teel haiglasse suri kaks noormeest ja üks neiu. Neljas kannatanu suri hiljem haiglas. Ohvrid olid 15–20-aastased.

2007. aasta detsembris põles Tallinnas Kopli liinidel kahekordne puidust elumaja. Tulekahjus hukkus kuus inimest.

2011. aasta detsembris toimus tulekahju Harjumaal Raasikul, milles hukkus kolm inimest. Reporter tegi toona ka sündmuskohalt loo. Päästemeeskondade saabudes põles mahajäetud ühekorruseline hoone lahtise leegiga. Esiti leiti majast kaks hukkunut. Kustutustööde käigus leiti lõpuks ka kolmas hukkunu. 

2012. aasta oktoobris hukkus Harjumaal Raasikul elumaja tulekahjus kaheaastane poiss ja teda päästa püüdnud ema. Loe uudisest lähemalt siit.

2014. aasta juulis põles Harjumaal Soodevahe külas aiamaja maani maha, tulekahjus hukkus kolm inimest. Loe sellest pikemalt Postimehest

2014. aasta detsembris põles Tartumaal Meeksi vallas elumaja, tulekahjus hukkus neli inimest. Lõuna päästekeskus rääkis toona Tartu Postimehele, et esialgsetel andmetel jõid hukkunud mehed eelmisel õhtul alkoholi, elektrit majas ei olnud ja valgustamiseks kasutati küünlaid. Tulekahju põhjus oli tõenäoliselt seotud suitsetamise või hooletu lahtise tule kasutamisega.

2015. aasta jaanuaris toimus tulekahju Lääne-Virumaal Laekveres, kus hukkus ema ja tema kaks poega. Üks 9-aastane poeg pääses põletushaavadega. Postimees kirjutas toona, et lähedalasunud laudas tööl olnud pereisa ja päästjad jõudsid lausleekides põlenud maja juurde kiiresti, kuid siis ei olnud kahjuks enam midagi teha.

2015. aasta veebruaris toimus tulekahju Tallinnas Lasnamäel, milles hukkus kolm inimest.

2015. aasta juunis toimus tulekahju Tallinnas Pirital, milles hukkus kolm inimest. Loe pikemalt Postimehest.

2016. aasta aprillis toimus tulekahju Tallinnas Lasnamäe kortermajas, milles hukkus kolm inimest, neist kaks olid lapsed. Sündmuskohale läinud päästjad leidsid korteri välisukse juurest kaks teadvuseta last, kes olid jäänud välisukse juurde lõksu, sest korteri uks oli lukus seestpoolt avatava võtmega, mis polnud ukse läheduses. 7-aastase lapse ja 31-aastase mehe elu päästa ei õnnestunud ja esmaspäeval suri haiglas ka 11-aastane peretütar. Postimees kirjutas, kuidas haiglas koomas olnud 32-aastase pereema toetuseks hakati Facebookis raha koguma.

2018. aastal toimus tulekahju Põhja-Sakala vallas Kõidamas oleva kortermaja korteris, tulekahjus hukkus kolm inimest. Tulekahjus hukkus 92-aastane naine ja tema kaks poega, kirjutas Sakala.

2019. aasta oktoobris toimus tulekahju eramajas Muhu saarel, kus hukkus 7-aastane laps. Haiglasse viidi täiskasvanu ja teine majas viibinud laps, kirjutas Postimees

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles