Galerii Meenuta Roxette'i viimast kontserti Eestis

Elu24
Copy

Esmaspäeval lahkus meie seast Rootsi menubändi Roxette'i solist Marie Fredriksson. Üle maailma tuntud duo oli populaarne ka eestlaste seas ja viimati esines bänd Eesti publiku ees 2014. aastal. Vaata galeriid ja meenuta Roxette'i viimast kontserti Eestis.

Roxette'i kontserdi eel 2014. aastal kirjutas Elu24, et Eesti publik on Rootsi menubändi esinemistega varasemalt väga rahule jäänud.

«Mõlemad Roxette'i kontserdid Tallinnas aastail 2001 ja 2011 olid väga meeldejäävad ning vaimustunud publik võttis bändi vastu ovatsioonide ning kaasalaulmisega,» kirjeldas Live Nation Baltics peapromootor Eva Palm toona.

Ka bänd suhtus Eesti publikusse väga soojalt. 2011. aasta kontserdi kohta kirjutas Roxette'i liige Per Gessle: «Oh, milline õhtu see oli! Oh jumal, Tallinn plahvatas! Suurepärane kontsert, fantastiline publik ja vastuvõtt. Bänd küttis täiega, Marie oli tippvormis. Suured tänud kõigile, kes tegid selle õhtu unustamatuks. Tahaksime väga tagasi Eestisse tulla. Iga kell!» 

Kaks aastat hiljem tuligi bänd viimast korda Eestisse.

Roxette tegutses kokku kolmkümmend aastat, kuid menubänd pidi 2016. aastal Fredrikssoni arsti soovitusel tegutsemise lõpetama.

Fredrikssonil diagnoositi 2002. aastal ajukasvaja, ent toona õnnestus tal kasvajast võitu saada ning ta tunnistati 2006. aastal terveks. Kümme aastat hiljem lauljatari tervis halvenes.

Tagasi üles