K, 6.12.2023

TREILER ⟩ Lutsu tegelastega «Talve» filmis läheb Arno ja Tootsi poegade vahel lahti puntratants tüdruku ümber (3)

Spekter
Copy
«Talve»
«Talve» Foto: Apollo Film Productions

Ilmus Oskar Lutsu kultustriloogia neljanda filmi «Talve» esimene treiler.

Treilerist ilmnevad, mille ümber «tants» käima hakkab: eks ikka tüdruku ümber, ent seekord on vastaspoolteks Arno ja Tootsi pojad, ehkki valik samuti maa- ja linnaelu vahel, nagu omal ajal Teelelgi.

Režissöör Ergo Kuld toob viimaks ekraanile «Talve», mis on viimane peatükk Oskar Lutsu Paunvere lugude põhjal valminud filmide reas.

«Talve» tegevus toimub 1942. aastal, kus pärast punaste taandumist on Eestis kehtestatud Saksa kord. Vaatamata võimude vahetusele jääb inimloomus endiseks – armastatakse, pidutsetakse, tülitsetakse ja lepitakse.

Lutsulikke vimkasid täis loo käivitab Arno Tali poja, Arnoldi, naasmine kodutallu. See sündmus puhub Paunvere noorte vahel lõkkele kirgliku armukolmnurga. Lõbusates intriigides on oluline koht ka vanemal põlvkonnal, kus Teele, Kiir ja teised armastatud tegelased omavahel hoogsalt maid jagavad.

Filmis mängivad taas Teele ja Kiire rolle Riina Hein ja Margus Lepa. Teistes osades mängivad Karl Robert Saaremäe, Franz Malmsten, Saara Nüganen, Märt Koik, Harry Kõrvits, Meelis Rämmeld, Kersti Tombak jt.

«Talve» jõuab Apollo Kinodesse täpselt 50 aastat pärast «Kevade» esilinastumist, 7. veebruaril 2020.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Kommentaarid (3)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles