Suri «Sõprade» teleseriaalist tuntud näitleja

Elu24
Copy
Kaader teleseriaalist «Sõbrad». Vasakult paremale Lisa Kudrow, Ron Leibman ja Jennifer Aniston.
Kaader teleseriaalist «Sõbrad». Vasakult paremale Lisa Kudrow, Ron Leibman ja Jennifer Aniston. Foto: Kuvatõmmis Youtube'i videost

Eile lahkus elavate seast auhinnatud Ameerika näitleja Ron Leibman (82). Eestlased teavad Leibmani arvatavasti kõige enam kui Rachel Greeni isa teleseriaalis «Sõbrad».

Kopsupõletikku põdenud Leibmani lahkumisest teavitas meediat tema esindaja, vahendab BBC

«Ron oli märkimisväärselt andekas näitleja, kellel oli silmapaistev karjäär nii teatrilaval kui ka filmi- ja teleekraanil,» sõnas Leibmani esindaja.

Leibman sündis 1937. aastal New Yorgis. 1979. aastal võitis ta Emmy auhinna rolli eest tema enda loodud seriaalis «Kaz». Samal aastal võitis ta ka Tony lavastuse «Angels in America» eest.

Näitleja on eestlastele tuttav seriaalist «Sõbrad», kus ta kehastas neljas episoodis Jennifer Anistoni kehastatava Racheli Greeni isa. Esmalt 1996. aastal (kahes osas), siis 2001. aastal ning viimast korda populaarse teleseriaali viimases hooajas.

Lisaks tegi Leibman kaasa ka sellistes sarjades nagu «Sopranod» ja «Seaduse nimel». Oma viimase filmirolli tegi ta 2010. aastal ning aastail 2013–2016 oli tema häält kuulda animeeritud komöödiasarjas «Archer».

Tagasi üles